Ana Sayfa / EĞİTİM / KYK Burs ve Kredi Başvuruları Bugün Başladı

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Bugün Başladı

Kredi Yurtlar Kurumu’nun öğrencilere sunmuş olduğu burs hizmetinin başvurusu bugün başladı. Yetkililer başvuruların 03 Ekim ile 07 Ekim arasında olmasını beklerken, başvurular bugün başladı;

Kredi Yurtlar Kurumu’nun burs başvurusu ne zaman başlayacak diye tartışmalar çıkmışken, bugün başvuru ekranı görüntülendi. Aynı zamanda Kredi Yurtlar Kurumu’nun Genel Müdürü Sinan Aksu tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalar ise öğrencileri bir hayli sevindirdi. Kredi Yurtlar Kurumu’nun burs ve kredi başvurularının ekimin ilk haftası başlayacağını duyuran Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu, öğrencilerin ücretlerinin bu sene diğer senelere göre daha erken alınacağı belirtildi. Aynı zamanda hangi öğrencilerin geri ödemesiz burs alacağı hakkında da çeşitli açıklamalar geldi. Burstan yararlanma imkanı bulunan kişilerin 2016-2017 yılında yeni bir yükseköğrenim kurumuna başlamış olması gerekmekte olduğu belirtildi. Aynı zamanda ailesinde şehit bulunan ve de gazi çocuklarının bu konuda bir önceliği olduğu belirtilirken, milli sporculara da öncelik tanındığı belirtildi. Amatör Milli Sporcu belgesine sahip olan kişilerin de geri ödemesiz burstan faydalanacağı belirtilirken, sporculara verilen önem bir kere daha gösterilmiş oldu. Aynı zamanda herhangi bir kurum veya kuruluştan burs alan öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu’nun bursundan faydalanamayacağı belirtilirken, gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğrencilerin de bu tür burs imkanından faydalanamayacağı belirtildi.

Polis Akademisi ve Askeri Okul Öğrencileri Bu İmkandan Faydalanamayacak

Aynı zamanda Kredi Yurtlar Kurumu’nun bursundan faydalanamayacak öğrencilerin bir diğerlerinin ise polis akademisi ve askeri okula kaydı bulunan öğrenciler olduğu belirtildi. Bu kurumdan daha önce burs veya öğrenim kredisi alan öğrencilerin ise bu imkandan faydalanamayacağı belirtildi. Ancak herkesin en çok merak ettiği konu ise bu sene bursların ne zaman yatacağı oldu. Bütün öğrenciler ve de burstan yararlanmak için başvuran kişiler bu konuyu oldukça merak etmekteyken, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü bu konuya netlik getirdi. Ocak ayında tahsis edilecek ücretlerin kasım ayı itibariyle öğrencilere tahsis edileceğinin bildirilmesi, bütün öğrencileri rahatlattı.

İlginizi Çekebilir

Ders Kitapları FETÖ Pisliğinden Temizleniyor

Darbe girişiminin ardından Fetullah Gülen’e ve onun yanındaki kişilere savaş açan Türkiye, FETÖ ile bağlantısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir