Ana Sayfa / EĞİTİM / KYK İçin Önemli Duyuru
kyk-icin-onemli-duyuru

KYK İçin Önemli Duyuru

Ağustos ayında yapılan 2016-2017 eğitim sürecinde ilk kez üniversiteye yerleşen öğrencilerin yurt başvuruları alınmıştı. Yapılan başvuru sürecinin ardından değerlendirme süreci de başlamıştı. Yerleştirme sonuçları en kısa sürede açıklanacak.

 

İlk kayıt ücretleri Ziraat Bankası aracılığıyla ödenecek. Sonuçlar açıklandıktan sonra asil olarak yurt hakkı kazanan öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde Ziraat Bankası ATM’lerinden kayıt için gerekli olan ücretleri ödeyeceklerdir. Yurt ücretleri, yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra aylık olarak ödenmeye devam edilecek. KYK yurdunu asil olarak kazananlar aylık 150-265 TL arasında ücret ödeyeceklerdir.

 

KYK YURDU İÇİN KAYITLAR NASIL YAPILIR?

KYK yurdunu asil olarak kazanan öğrenciler yurt kayıtlarını yapmak için kazandıkları yurda gitmelerine gerek duymadan e-devlet ile kolay bir şekilde kayıt yaptırabilecekler. Yurt kaydını tamamlayan ve onay işlemi tamamlanan öğrenci isterse asil olarak kazandığı yurtta kalabilir. Kayıt işlemini e-devlet üzerinden tamamlayan öğrenciler yurtta kalmaya başladığı süreçten itibaren yurt müdürlüğüne öğrenci belgesi ve en az 4 adet fotoğraf teslim edilmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yarın Bütün Öğrenciler Okulun Yolunu Tutacak

Yarın Bütün Öğrenciler Okulun Yolunu Tutacak!

Yaz tatili bitti ve artık 2016-2017 eğitim-öğretim yılı yarın başlayacak. Bütün öğrenciler şimdiden çok heyecanlı; …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir