Ana Sayfa / EĞİTİM / KYK’nın Bütün Öğrencilere Sunduğu Kredi ve Burs Başvuruları İmkanı Geçtiğimiz Günlerde Sona Erdi

KYK’nın Bütün Öğrencilere Sunduğu Kredi ve Burs Başvuruları İmkanı Geçtiğimiz Günlerde Sona Erdi

Yeni bir yükseköğrenim kurumuna başlayan ve de burs başvurusu yapan öğrencilere imkan tanıyan Kredi Yurtlar Kurumu’nun bu anlamda ki başvurusu sona erdi. Şimdi ise akıllara takılan en önemli soru ise burs ve kredilerin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu;
Milyonlarca öğrenciye burs ve kredi imkanı tanıyan Kredi Yurtlar Kurumu, geçtiğimiz günlerde burs ve kredi başvurularının süresinin sona erdiğini açıkladı. Öğrencilerin maddi durumunu ve de önceliklerini inceleyerek buna göre burs ve kredi imkanı sağlayan Kredi Yurtlar Kurumu, hangi öğrencilerin burs alma konusunda öncelikli olduğunu da belirtti. Şehit çocuğu olan yükseköğrenim kurumunda okuyan ve de burs başvurusu yapan kişilerin öncelikli olacağını belirten Kredi Yurtlar Kurumu, öncelik belgesinin getirilmesini ve de eğer bir tutarlılık yoksa bu öğrencilere kredi bile verilmeyeceğini belirtti. Aynı zamanda belirli bir oranın üzerinde engeli olan öğrencilere de burs imkanı açısından öncelik tanınacağını belirten Kredi Yurtlar Kurumu, yine bu konunun incelendikten ve de tam anlamıyla tutarlılık sağlandıktan sonra burs imkanı tanınacağını belirtti. Kredi ve burs başvurusunda bulunan bütün öğrencilere bu imkanların tanınmayacağını belirten Kredi Yurtlar Kurumu, başvuru sürecinde girilen bilgilerin tutarlı olup olmadığını tam anlamıyla araştıracak ve de uygun görülen öğrencilere burs veya kredi imkanı tanınacağını belirtti.

Kredi Yurtlar Kurumu’nun Sağladığı Burs İmkanından Kimler Faydalanabilir

Kredi Yurtlar Kurumu’nun her sene binlerce kişiye verdiği burs imkanının hangi öğrencilere verileceği konusunda da çeşitli açıklamalar yapıldı. Burstan yararlanabilecek öğrencilerin herhangi bir yükseköğrenim kurumuna kayıtlı olması gerektiğini veya açık öğretim kurumunda eğitim gören öncelikli kişilerin bu imkandan faydalanabileceğini belirten Kredi Yurtlar Kurumu, aynı zamanda Yüksek Lisans öğrencilerinin de bu imkanlardan faydalanabileceğini belirtti. Daha önce Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs veya kredi imkanından faydalanan kişilerin bu imkandan faydalanamayacağını belirten Kredi Yurtlar Kurumu, aynı zamanda yabancı uyruklu öğrencilerin de hiçbir şekilde bu burs imkanından faydalanamayacağını belirtit.

İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Akdağ, Yakın Zamanda Binlerce Personel Alınacağını Aktardı

Sağlık Bakanı Akdağ, iş arayan sağlıkçılarımız için müjdeli haberler verdi. Yakın zamanda 11 bin kişi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir