Ana Sayfa / SPOR / La Liga’da Görev Alan Türk Futbolcularımız İlk Kez Karşı Karşıya Gelerek

La Liga’da Görev Alan Türk Futbolcularımız İlk Kez Karşı Karşıya Gelerek

Barcelona’da görev alan milli futbolcumuz Arda Turan ile 2016-2017 sezonunda Deportivo’ya Galatasaray’dan transfer olan Emre Çolak’ın ilk kez bir La Liga maçında karşı karşıya geleceği aktarıldı. Oldukça kıyasıya bir mücadelenin geçmesi beklenen maçta iki milli futbolcumuz karşı karşıya gelecek;

Barcelona’da oldukça harika işler başaran ve de bütün İspanyol basınının büyük bir ilgi ile takip ettiği Arda Turan ile bu sezon Galatasaray’dan Deportivo takımına transfer olan Emre Çolak’ın karşı karşıya gelecek olması bütün herkesi heyecanlandırdı. La Liga’da Türkiye rüzgarının esmesi beklenmekte. Emre Çolak, Arda Turan ile çok özel bir bağı olduğunu belirtti ve de ona karşı La Liga’da mücadele vermenin çok heyecan verici bir durum olduğunu belirtti. Emre Çolak’ın çok özel bir futbolcu olduğunu ve de altyapıdayken beni taklit ederdi diyerek bahseden Arda Turan, onun çok daha büyük bir futbolcu olabileceğini belirtti. Bununla beraber Emre Çolak’ı kardeşinden ayırt etmediğini belirten Arda Turan, her ne olursa olsun aralarında ki birliğin her zaman süreceğini de belirtti. Emre’nin La Liga’da ki Deportivo takımına transfer olmasını onun için oldukça iyi olabileceğini belirten Arda Turan, onun ileride çok daha büyük olabileceğini belirtti.

Deportivo, Yıllardır Barcelona’ya Karşı Deplasman da Galibiyet Alamadı

Geçtiğimiz sezon oynanan Deportivo-Barcelona maçında Barcelona’nın Deportivo’yu oldukça büyük farkla yendiği bilinmekte. 8-0 gibi oldukça ezici bir üstünlükle Deportivo’yu yenen Barcelona bu sezon oldukça iyi hazırlanmış bir Deportivo’ya karşı oynayacak. Bununla beraber milli futbolcularımızın istatistikleri de aynı zamanda oldukça iç açıcı. La Liga’da oynadığı maçlarda henüz gol atma fırsatı bulamayan ancak sahip olduğu istatistiklerle birçok futbolcuya fark atmayı başaran Emre Çolak, Türkiye’yi Arda Turan gibi gururlandırmaya devam ettirmekte. Bununla beraber Deportivo-Barcelona maçında iki milli gururumuz olan futbolcunun karşı karşıya gelecek olması büyük heyecan uyandırdı.

İlginizi Çekebilir

Beşiktaş, Atiker Konyaspor’a Karşı Tarihi Bir Galibiyet Aldı

Spor Toto Süper Lig’in şampiyon adaylarından olan Beşiktaş, kendi evinde konuk ettiği rakibi Atiker Konyaspor’a …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir