Ana Sayfa / YAŞAM / Mahkeme nafakayı pizza ile ödemekisteyen kocayı haklı buldu

Mahkeme nafakayı pizza ile ödemekisteyen kocayı haklı buldu

İtalya’nın kuzeyindeki Padova kentinin Villafranca ilçesinde yaşayan N.T. isimli pizza ustası eşinden boşandığında mahkeme, eski karısı ve kızına ayda 300 euro nafaka ödemesine karar vererek boşanma davasını onayladı. Ancak maddi sıkıntıları nedeniyle nafakayı ödemekte zorlanan pizza ustası adam, çareyi eski karısı ve kızına her ay 300 euro değerinde pizza göndererek ödemeyi gerçekleştirdi.

Ne var ki bu çözümden hoşnut olmayan eski karısı, nafakayı pizza olarak değil nakit olarak almak isteyince tekrar mahkemeye başvurarak şikayetçi oldu.
İtalyan basınında yer alan haberlere göre, eski eşler arasında nafaka ödeme şeklinden çıkan anlaşmazlığı eski koca pizza ile kazandı. Davaya bakan mahkeme, N.T.’nin maddi gücü olmadığı gerekçesiyle nafakayı pizza hazırlayarak ödeyebileceğine karar kıldı. Yargıç Chiara Bitozzi, 50 yaşındaki pizza ustası N.T.’nin beraatine karar verdi.

Karar yerel basında “Boşanmış bir baba kızının nafakasını mantarlı, salamlı ya da dört mevsim pizza olarak ödeyebilir mi? Eğer pizzacıysa ve yeterince kazanmıyorsa, evet!” ifadeleri ile yer buldu.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir