Ana Sayfa / YAŞAM / Meral Akşenerden sonra Suat Başaran’da MHP Başkanlığına aday olduğunu açıkladı
Meral Akşenerden sonra Suat Başaran'da MHP Başkanlığına aday olduğunu açıkladı

Meral Akşenerden sonra Suat Başaran’da MHP Başkanlığına aday olduğunu açıkladı

Devlet Bahçeli’ye başkanlık yarışında güçlü bir rakip daha çıktı. Eski Ülkü Ocakları Başkanı Suat Başaran da başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Düzenlenen basın toplantısında Başaran, “Biz Türk milletine aşk ile bağlı ülkücüler olarak bu milletin her sorununu çözebilir. Başbuğumuzun emaneti Milliyetçi Hareket Partisi’ni onun gösterdiği hedefler doğrultusunda yeni ufuklara taşıyabiliriz” dedi.

Başaran, “Ülküdaşlarımla yapacağımız istişarenin neticesi olarak ülkücü iradenin üzerime yükleyeceği her görev gibi genel başkan adaylığı da benim için mukaddes bir vazife olacaktır” diyerek Devlet Bahçeli’nin rakibi olduğunu dile getirdi.

Suat Başaran Kimdir?

Suat Başaran: 1959 Trabzon’un Sürmene İlçesi doğumlu.İlk-Orta-Lise tahsilimi tamamladıktan sonra üniversiteyi kazanarak Hacettepe Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünü okudu. Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, Bizim Ocak Dergisi sahibi, Avrupa Türk Federasyonları Genel Başkan yardımcılığı, MHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen Milliyetçi Hareket Partisi M.Y.K üyesi olarak hizmet etmekte.

İlginizi Çekebilir

mhp-genel-baskani-teror-orgutlerine-iliskin-aciklamalarda-bulundu

MHP Genel Başkanı Terör Örgütlerine İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli, hiçbir terör örgütünün bir diğer terör örgütünden farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir