Ana Sayfa / SAĞLIK / Okula Yeni Başlayacak Olan Çocuklar Mutlaka Yapmalı!

Okula Yeni Başlayacak Olan Çocuklar Mutlaka Yapmalı!

Göz ve göz hastalıkları sebebiyle okula gitmek istemeyen çocuklar olabilir. Bu sorunun önüne geçmek için tek yol göz muayenesi!
Göz yapısının çok hızlı bir değişim süreci yaşadığını belirten uzmanlar, bu değişimin özellikle de ilkokul çağına yeni basmış çocuklarda daha çok görüldüğü belirtiliyor. Ortaya çıkması muhtemel olan bütün göz hastalıklarına karşın önlem alınmasında erken teşhisin önemine vurgu yapan uzmanlar, göz hastalıklarının çocuğun gelişimine de etki ettiğini belirtiyor. Okul çağına gelen çocukların göz muayenesinden geçmesinin, çocukta okul başarısını da arttırdığını belirten doktorlar, göz tembelliği konusunda da uyarıyor.

Göz Tembelliğine Karşı Önleminizi Erken Alın!

Son zamanlarda oldukça sık rastlanıldığına dikkat çekilen göz tembelliği hastalığı da oldukça önemli bir husus. Göz tembelliğine karşı önlem alabilmek için en önemli yaş gurubu 0-10 yaş olduğunu belirten doktorlar, bu sorunun çözümlenmezse ileriki yaşlarda sorun teşkil edebileceğini de belirtti. Şaşılık sorununa kadar yol açabilen göz tembelliği sorunu, doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan bir sorun olarak karşımıza çıkabilmekte.

İlginizi Çekebilir

Suriyeli Çocuklar Banyo Yaparken Adeta Ölümle Burun Buruna Geldi

Yozgat’ta bu gün oldukça zor anlar yaşayan 3 Suriyeli çocuğun yaşadığı anlar yetkililerce aktarıldı. Şofben …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir