Ana Sayfa / GÜNDEM / Ordu İlinde Çatışma

Ordu İlinde Çatışma

Son günlerde doğu şehirlerinde peş peşe gerçekleşen ve artan terör saldırılarının ardından bugün Ordu’da PKK mensubu teröristler ile askerler arasında silahlı çatışma yaşandı. 3 asker şehit olurken 2 asker yaralandı. Bir terörist ise çatışmada öldürüldü. Gerçekleşen olay büyük gerginliğe sebep olurken terör saldırılarının bu şekilde yoğunlaşması ülke genelinde büyük endişeye neden oldu.

 Bugün akşam saatlerinde Karadeniz Bölgesinde yer alan Ordu kentinin Mesudiye ilçesine bağlı Topçam mevkiinde askerler ile PKK’lı teröristler arasında silahlı çatışma yaşandı.

Son günlerde ulusal çapta büyük artış gösteren terör saldırılarının ardından bugün Ordu’da gerçekleşen çatışma ülke gündeminde büyük endişeye ve gerginliğe neden oldu. Çatışma esnasında 3 asker şehit olurken 2 asker yaralandı.

Ordu’da gerçekleşen silahlı çatışmanın ardından bölgede güvenlik güçleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alınırken kaçan teröristlerin ele geçirilmesi adına havadan ve karadan büyük çaplı arama çalışmaları yapılmaya başlandı. Ardı arkası kesilmeyen son günlerde büyük tedirginliğe neden olan terör saldırıları nedeni ile ülke çapında yoğun güvenlik önlemleri alınırken korucular ve askerler vatani görev için yoğun tedbirler aldılar.

Bu çatışmanın ardından Ordu’nun Gölköy mevkiinde teröristler askerlere tekrar silahlı saldırı düzenlediler. Valilikten yapılan açıklamaya göre bu saldırıda askerler yaralanmazken 1 terörist öldürüldü. Gölköy ilçesinde yaşanan gergin çatışma ise kentte büyük gerilimin daha da artmasına neden oldu. Mesudiye ve Gölköy ilçelerinde yoğun çaplı güvenlik operasyonları sürdürülmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir