Ana Sayfa / GÜNDEM / Ordu’da Gerginlik Sürüyor

Ordu’da Gerginlik Sürüyor

Fındık toplamak üzere Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelen işçiler ile Ordu’nun Gölköy ilçesine bağlı bir mahallenin sakinleri arasında çıkan kavga büyük gerginliğe neden oldu. Kavgayı ayırmak üzere müdahil olan mahalle muhtarı bıçaklanarak yaralanırken mahalleliler işçilerin yaşadığı evin önünde toplandı. Gerginlik sürerken jandarma işçileri evlerinden zırhlı araç ile alarak gerekli sevk işlemlerini gerçekleştirdi. İşte detaylar;

Fındık sezonunun başlaması ile Karadeniz bölgesinde sezonluk iş imkanlarına Doğu ve Güneydoğu’dan istihdam her sene olduğu gibi bu sene de yoğun şekilde gerçekleşti. Ordu’nun Gölköy İlçesi’ne bağlı Damarlı mahallesinde istihdam edilen Güneydoğu Anadolu’lu işçiler ile mahalleliler arasında yaşanan gerginlik ise tüm bölgede kargaşaya neden oldu.

Mahalleli ile işçiler arasındaki gerginlik sürerken mahalle muhtarı ve çevredeki sakinler olaya müdahale etmek için bölgeye geldiler. Bölgeye gelen sakinler kavgayı ayırmak isterken mahalle muhtarı Metin Çelenk ve kardeşi Tekin Çelenk bu esnada bıçaklanarak yaralandılar. İşçiler tarafından mahalle muhtarı ve kardeşinin yaralanması ise çevrede büyük tepki gördü.

Bu olayın ardından muhtar ve kardeşi hastaneye sevk edilirken halk olay yerine toplanarak işçilere saldırmak üzere bir araya geldiler. İşçilerin kaldıkları evin önünde toplanan halk büyük gerginlik yaratırken olaya jandarmanın müdahale etmesi gerekti. Halkın yarattığı gerginliği engellemek için bölgeye acil olarak gelen jandarma evlerinde kalan işçileri buradan zırhlı araç ile alarak göz altına aldı ve halkı sakinleştirmek için gerekli müdahalelerde bulundu.

Yaralanan Metin ve Tekin Çelenk’in ise Ordu Devlet Hastanesi’nde tedavilerinin sürdüğü fakat durumlarının ciddi olmadığı açıklandı.

İlginizi Çekebilir

İzmir’de Güvenlik Güçlerimiz Öğretmenlere Terör Operasyonu Düzenledi

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen geniş kapsamlı operasyonları boykot etme amaçlı olarak derslere girmeyen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir