Ana Sayfa / SAĞLIK / Özellikle Çocuklarda Ağız Ve Diş Sağlığına Dikkat

Özellikle Çocuklarda Ağız Ve Diş Sağlığına Dikkat

Ünlü uzman doktorlar, çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında çeşitli yönlendirmelerde bulundu. Aynı zamanda da çocuklarda ki bu sağlığın öneminin de altını çizdi;

Yeni okul döneminin pazartesi günü başlamasının ardından, okula yeni başlayan çocuklar yeni bir hayata atıldı. Yeni bir arkadaş çevresi edinecek ve de yeni insanlarla iletişime geçerek derslerini işleyecek olan çocuklarda da oldukça fazla heyecan olduğu söz konusu. Çocuklarda ki ağız ve diş sağlığı sorununun da öneminin altını çizen uzman doktorlar, bu sorunun genel sağlık sorunlarından ayrı tutulmaması gereğini belirtti. Çocuklarda ilk süt dişlerini çıkarttıktan bir yarım yıl kadar süre kadar çocukların dişlerinin aileler tarafından temizlenmesi öneriliyor. Aynı zamanda çocuklara küçük yaşta diş fırçalama hususunun da altını çizen doktorlar, ileriki zamanlarda görülebilmesi ihtimal olan diş ve diş hastalıklarının önüne geçmek için de bu açıklamayı yapma gereği duyduğunu belirtti. Diş problemlerinin genel olarak genetik olarak değil de beslenmeden kaynaklı olduğunu belirten uzmanlar, diş problemlerinde ki hastalıkların veya çürümenin erkenden fark edilip hemen en kısa zamanda bir sağlıkçıya götürülmesinin altını çizdi.

Bu Alışkanlıkları Edinmesinde En Önemli Faktör Sizsiniz

Çocuklar her zaman yeni yeni öğrenmeye başladığı sıralarda ebeveynlerini taklit eder. Bu sebepten ötürü de diş ve diş hastalıkları uzmanları bu alışkanlığın çocuklara kazandırılabilmesi için ailelerin de diş fırçalamasını öneriyor.

İlginizi Çekebilir

Kanser Hastalığını Tedaviyle Atlatarak Hastalara Işık Oldu

İnsan sağlığını tehdit eden en önemli hastalıklardan olan kanser hastalığına yakalanan ve 4 yıl boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir