Ana Sayfa / YAŞAM / Özlem’in inanılmaz kilo değişimi şoke etti

Özlem’in inanılmaz kilo değişimi şoke etti

1.75 boylarındaki ve 31 yaşındaki Özlem ‘bulumiya’ adı verilen aşırı derecede kilo verme hastalığına yakalandı. 3 yıl içerisinde 66 kilodan 38 kiloya düşen Özlem’in yaşadığı ‘bulumiya’ hastalığının sebebinin psikolojik etmenlerden kaynaklandığı belirtiliyor.

 

Anne ve babasının boşanması üzerine maddi sıkıntılar yaşayan Özlem okuduğu üniversiteyi hazırlık sınıfında bırakmak zorunda kaldı ve ardından bu hastalığı meydana geldi. Fazla kilo durumu bulunmadan böyle bir hastalık sürecine giren Özlem’in ise tek hayali üniversite okumak. Aşırı derecede kilo verme sendromuna yakalanan Özlem okula gidip okumak istediğini ve günden güne eridiğini belirtti. Daha önce Mekatronik Bölümü’nden mezun olan Özlem iş sahası dar olduğu sebebiyle yeniden sınava hazırlanıp Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandı üniversiteyi maddi sıkıntılar sebebiyle bıraktıktan sonra bu hastalığa yakalandı.

 

TAMAMEN PSİKOLOJİK OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR!

Psikolojik bir travmanın etkisiyle yaşadığı bu hastalığı atlatmakla mücadele eden 31 yaşındaki Özlem aynalara bakmak istemediğini ve yürüme eylemini bile baston olmadan gerçekleştiremediğini belirtti. 31 yaşında olmasına rağmen okumaktan hevesini alamayan Özlem’in tek ideali üniversite bitirmek.

İlginizi Çekebilir

O Hastane Çok Sayıda Vatandaşımıza Diyabet Eğitimi Verdi

Osmaniye Devlet Hastanesi diyabet hastalığı konusunda çok büyük bir başarıya imza attı. 1 yılı aşkın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir