Ana Sayfa / SAĞLIK / Pankreas Kanserine Karşı Umut Artıyor!

Pankreas Kanserine Karşı Umut Artıyor!

En inatçı kanser tiplerinden birisi olan pankreas kanserine bulunan yöntem tüm herkese umut ışığı olabilir;

Guardian, bu gün en inatçı kanser tiplerinden birisi, yani pankreas kanserine karşı yeni bir çözüm yöntemi sunduğunu yazıyor. Yan etkisinin de bulunmadığı belirtilen bu ilacın bağışıklık sistemini uyandırdığının görüldüğü belirtiliyor. Kanser sebebiyle tek çare olarak görülen Kemoterapi tedavisinden geçen bütün kanser hastaları ortalama olarak 4 ay yaşamakta. Bu ilacı kullanan hastaların ise bu süreçten birkaç ay daha uzun süre yaşadığını hatta bu ilacı kullanan bir hastanın ise neredeyse 5 yıl daha fazla yaşadığı tespit edildi.

İlaç sadece 100’ü aşkın kişide denenebilmiş. Bunun sebebi ise pankreas hastalarının bulunmasının zor olduğu, çünkü pankreas hastaları 1 yıldan daha az süre içinde hayatını kaybettiği için ilacı test etme imkanı bulunmamıştır. Pankreas kanseri yine de erken teşhis ile tedavisi olabilecek bir hastalık iken bu kanserin diğer organlara da sıçraması kişinin hayati tehlikesini oldukça zorlamaktadır. Erken teşhis için en yakın zamanda doktora görünmelisiniz.

İlginizi Çekebilir

Uzman Doktorlardan Çocuk Hastalıkları Hakkında Detaylı Açıklamalar

Çocuk hastalıkları konusunda çok daha dikkatli olmamız gerektiği yönünde uzman doktorlarımız sürekli olarak açıklamalarda bulunmaktayken …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir