Ana Sayfa / GÜNDEM / PKK İle Girilen Çatışma da Şehit Olan Onbaşı Erdi Demirer Bu Gün Sonsuz Yolculuğuna Uğurlandı

PKK İle Girilen Çatışma da Şehit Olan Onbaşı Erdi Demirer Bu Gün Sonsuz Yolculuğuna Uğurlandı

Şanlıurfa’da hain terör örgütü PKK’nın militanları ani bir saldırı düzenleyerek 26 yaşındaki Uzman Onbaşı Erdi Demirer’i şehit etmişti. Baba ocağına ateş düşüren hain terör örgütü militanlarına ise misliyle karşılık verilmişti;

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine saldırı düzenleyen terör örgütü PKK saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Erdi Demirer otopsi raporu alındıktan sonra memleketi Ordu’ya sevk edilmişti. Bu gün ise düzenlenen cenaze töreninde oldukça duygusal anlar yaşandı. Cenaze töreninde şehit Uzman Onbaşı Erdi Demirer’in eşi saçlarını koparttı ve de oldukça zor anlar yaşadı. 3 aylık çocuğunu şehit olan babasının tabutuna yatıran şehit eşi Burcu Demirer, cenaze töreninde ki herkesi ağlattı. Şehit eşinin cenaze töreninde ki feryatları cenaze törenine katılan ve de katılmayan herkesin adeta yüreklerini dağladı. Aynı zamanda şehit eşi Burcu Demirer eşinin Türk bayrağına sarılı tabutuna 3 aylık oğlunu da yatırınca gözyaşları adeta sel oldu. Aynı zamanda şehit eşi, tabutun önündeki Onbaşı Erdi Demirer’in fotoğrafına sarılıp öptükten sonra asker selamı vermesi ise dikkatlerden kaçmadı. Eşinin ne kadar büyük bir kahraman olduğunu anlatan şehit eşi Burcu Demirer, yürekleri dağladı.

Eşim Erdi Demirer Bir Kahraman Gibi Şehit Oldu

Eşinin girdiği çatışma da 10 askerimizi kurtardığını belirten şehit eşi Burcu Demirer daha sonra eşinin üşüyeceğini düşünerek saçlarını koparıp eşinin tabunun üzerine bıraktı. Daha sonra yetkililer de gerçekleşen çatışma hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Nurullah Kurtulmuş, Türkiye’nin hain terör örgütleri tarafından saldırı altında bulunduğunu ve de bunun için bütün Türkiye vatandaşlarının tek yürek olması gerektiğini belirtti. Saldırılara karşı hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğini ve de hiçbir zaman boyun eğilmeyeceğini belirten Nurullah Kurtulmuş, insanların incitilmesinin bile haram olduğu bu aylarda PKK’nın Onbaşı Erdi Demirer’i şehit ettiğini de belirtti. Aynı zamanda şehit eşine ve de şehit ailesine başsağlığı dileklerini ileten Başbakan Yardımcısı Nurullah Kurtulmuş, terör örgütlerine karşı mücadelenin sonuna kadar süreceğini de ekleyerek konuşmasına noktayı koydu.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir