Ana Sayfa / YAŞAM / PKK’lı Hainler Hakkari’de Yol Keserek Askerlerimizi Kaçırdı

PKK’lı Hainler Hakkari’de Yol Keserek Askerlerimizi Kaçırdı

Hakkari’de PKK’lı hainler, rütbeli askerlerimizi kaçırdı. Düzenlediği bu hain operasyon sonucunda toplamda 4 kişi kaçırıldığı haberi ne yazık ki elimize ulaştı;

Alınan bilgiler doğrultusunda, son zamanların en çok çatışılan bölgesi olan Hakkari’nin Çukurca ilçesinde yol kesen hain teröristler, sivil bir aracı darp etti. Araçta bulunan 2’si uzman çavuş ve biri sivil olmak üzere toplamda 4 kişinin kaçırılmasının üzerine Hakkari Çukurca’da oldukça geniş kapsamlı bir operasyon süreci başlatıldı. Vatandaşlarımızı indirerek kaçıran hainleri kısa sürede bulmayı bekleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, elinden gelenin fazlasını yapacak. Gelen bir diğer bilgi ise, geçtiğimiz gün toplamda 14 PKK’lı teröristin ele geçirildiği yönünde. Hakkari ve Tunceli’de bu düzenlenen operasyon sonucunda PKK’ya da oldukça büyük bir darbe vurulmuş oldu. Ancak bunun üzerine de PKK’lı teröristler ne yazık ki bir aracı durdurarak, vatandaşlarımızı kaçırdı. Aynı zamanda Hakkari’nin Çukurca ilçesinde düzenlenen aynı operasyonda da oldukça fazla mühimmatın ele geçirildiği açıklandı. Toplamda 10 roketatar, 27 el bombası ve de 700’ü aşkın uçaksavar mühimmatını ele geçirdiğini açıklayan TSK, PKK’ya operasyon neticesinde göz açtırmamıştı.

Operasyonlar PKK’nın Yoğunlukta Olduğu Bütün Bölgelerde Sürmekte

Hakkari’nin Çukurca ilçesinin ve de Kars Kağızman’da yapılan operasyonun haricinde Doğu’daki diğer PKK sorunuyla başı belada olan illere de geniş kapsamlı operasyonlar sürmekte. Siirt ve Diyarbakır’da geçtiğimiz günler de toplamda beş adet el yapımı patlayıcının imha edildiğini de ekleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, ne yazık ki bu gün yaşanan olay neticesinde yoğun bir operasyon başlattı.

İlginizi Çekebilir

O Hastane Çok Sayıda Vatandaşımıza Diyabet Eğitimi Verdi

Osmaniye Devlet Hastanesi diyabet hastalığı konusunda çok büyük bir başarıya imza attı. 1 yılı aşkın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir