Ana Sayfa / GÜNDEM / PKK’lı Teröristler Şırnak’ta Askerlerimize Ateş Açtı

PKK’lı Teröristler Şırnak’ta Askerlerimize Ateş Açtı

PKK’lı teröristler ile girilen çatışma sonucunda ağır kayıpların olduğunu belirten yetkililer, gelişmeleri aktardı. PKK’lı teröristlerle uzun süredir çatışıldığını aktaran yetkililer, acı haberler verdi;

Şırnak’ta bugün öğle vakitlerinde meydana gelen çatışma hakkında detaylı bilgiler veren yetkililer, askerlerimizden yürek yakan haberler getirdi. Şırnak’ta PKK militanları ile güvenlik güçlerimiz arasında çıkan çatışmada hain teröristlerin roketatar ve de uzun namlulu silahlar ile güvenlik güçlerimize ateş açtığı bilgisi aktarılırken, baba ocağına ateş düşüren haberler geldi. Toplamda askerimizin 6 askerimiz şehit olurken, 1 askerimizin de yaralandığı bilgisini veren yetkililer Türkiye’nin yüreğini yaktı. Canları pahasına vatanını savunmak üzere PKK ile çatışan şanlı askerlerimiz ne yazık ki kötü haberlerle geri döndü. 6 saati aşkın süredir çatışıldığını aktaran yetkililer, bölgeye çok sayıda sağlık ekibi ve de destek ekibi gönderildiğini de eklerken, bir askerimizin de yaralandığı bilgisini aktardı. Günlerdir terör örgütü PKK’ya darbe üstüne darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, bu gün ne yazık ki acı kayıplar verdi.

Hain Terör Örgütü PKK, Roketatar ile Saldırdı!

Terör örgütü PKK’nın güvenlik güçlerimizin bulunduğu noktaya roketatar ile ateş açtığı ve de ek olarak uzun namlulu tüfek kullanarak askerlerimizi vurduğu belirtilirken, henüz öldürülen terörist sayısı hakkında bir bilgi gelmiş durumda değil. Bir acı kaybın da Mardin’de verildiğini aktaran yetkililer, Mardin’de verilen 4 şehit ile birlikte bu gün toplamda 10 şehit verildiği aktarıldı.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir