Ana Sayfa / GÜNDEM / PKK’lı Teröristlerin Cenazesine Katılan Milletvekillerine Soruşturma

PKK’lı Teröristlerin Cenazesine Katılan Milletvekillerine Soruşturma

Şırnak’ta teröristlerle çatışmaya giren güvenlik güçlerimiz, teröristlerden birkaçını öldürmeyi başarmıştı. Bu gün ise teröristlerin cenaze törenine katılan HDP’li milletvekilleri dikkatleri çekti;
Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde PKK’lı teröristler ile güvenlik güçlerimiz arasında bir çatışma çıkmıştı. Çatışma sonucunda öldürülen PKK’lı kişiler için bu gün cenaze töreni gerçekleşti. Düzenlenen cenaze töreninde HDP’nin Diyarbakır milletvekillerine de rastlandı. Bu olayın üzerine cenaze törenine katılan HDP’li milletvekillerine, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kalkmasıyla bu tür vakalarda direk işlem yapılacağı da belirtildi. Artık hiçbir milletvekili dokunulmazlığına sığınarak çeşitli suçlarda bulunamayacak. Geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri yine güzel haberlerle gündeme oturmuştu. Doğu’da ki illerde yapılan operasyonlar kapsamında teröristler öldürülmüştü. Türk Silahlı Kuvvetleri günlerdir PKK’ya göz açtırmıyor ve de PKK’ya yıllar boyunca en büyük darbeleri vurmaya devam ediyor. Bazı yetkililere göre ise artık PKK köşeye sıkışmış durumda. Son zamanlarda da PKK yetkilileri artık, PKK’ya üye olan militanlardan en yetkililerini şehir içine sızdırmaya çalışmakta. Bu sızdırma çalışmalarında da henüz Atatürk Havalimanı’ndayken yakalanan çeşitli militanlara suçüstü yapıldı.

Ağır Darbeler Vuruldu!

Geçtiğimiz günlerde de yine Bitlis-Muş gibi doğu illerinde PKK için operasyon düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK yapılanmasına yine oldukça ağır bir darbe vurdu. Operasyon sonucunda 10 PKK’lı etkisiz hale getirildi.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir