Ana Sayfa / GÜNDEM / PKK’ya Bir Darbe de Çukurca’dan Geldi!

PKK’ya Bir Darbe de Çukurca’dan Geldi!

Günlerdir hain terör örgütü PKK ile süren çatışma sonucunda olumlu neticeler alındı. Alınan neticeler her ne kadar iyi olursa olsun, verilen şehitlerin yarası asla dinmese de PKK’ya darbe vurulmuş olundu;

Geçtiğimiz günlerde yola koydukları mayınla bir arabayı patlatan, senelerdir şehit vermemize sebep olan hain terör örgütü PKK üyeleri, Çukurca’da tuzağa düşürüldü. Yapılan operasyon neticesinde şehit verilmedi ve de üstelik terör örgütü PKK’ya da büyük bir darbe vuruldu. Toplamda 4 PKK’lı teröristi öldüren kahraman askerlerimiz, çok sayıda mühimmat ele geçirmeyi başardı. Hakkari’nin Çukurca ilçesinden alınan bu haber yüzleri güldürdü ve bir nebze de olsa yüreğimize su serpti. Günlerdir verilen şehitlerimizin acısı ile hain terör örgütünün, ülke içine canlı bomba sokarak vatandaşlarımızı katletmesi ülke de yetkililerin güvenlikte daha iyi önlemler alınması gereğini vurguladı. Gaziantep’te bir açık hava düğününde gerçekleşen canlı bomba saldırısı ve Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen saldırılar yetkilileri önlem almaya itti. Yetkili kişilerin Atatürk Havalimanı’nın araç girişi kısmına yerleştirdiği X-RAY cihazı ile de birçok felaketin önüne geçildi.

Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirdik!
Genel Kurmay Başkanlığı’ndan gelen açıklamayla ele geçirilen silah ve mühimmat sayısıda netleşmiş oldu. 28 adet el bombası, 350 adet Biksi makineli tüfek fişeğiyle birlikte toplamda 490 adet Kalaşnikof fişeği ele geçirildiğini açıklayan Genel Kurmay Başkanı, yapılan operasyon hakkında soru işareti bırakmadı.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir