Ana Sayfa / GÜNDEM / PKK’ya İHA Darbesi
PKK'ya İHA Darbesi

PKK’ya İHA Darbesi

Hakkari Çukurca Uzundere’De bümba yüklü İHA tarafından tespit edilen 5 PKK’lı öldürüldü. 4-20 Ağustos tarihleri arasında öldürülen PKK’lı sayısı 292’ye çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yeni üyesi olan insansız hava aracı İHA Bayraktar tarafından tespit edilen 5 PKK’lı silahlı İHA tarafından etkisi hale getirilerek öldürüldü. Hakkari’nin Çukurca İlçesinde bulunan Uzundere yaylasında tespit edilen PKK’lılar görüldükleri noktada İHa tarafından öldürüldü. Hakkari genelinde ölüdürülen PKK’lı sayısı böylelikle 292’ye çıktı.

Sadece Hakkari’de değil, Çaldıran, Kilis’te de PKK’lılar yakalandı. İç güvenlik harekatı ve sınır güvenliğini sağlamak amacı ile Van’ın Çaldıran ilçesinde 1 PKK’lı terörist üyesi yakalandı.

Kilis’te de iç gvenlik ve sınır güvenliği kapsamında Öncüpınar ilçesi mevkiinde Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan Suriye uyrulu 3 PK’lı terör örgütü üyesi PKK/PYD mensubu terörist TSK tarafından yakalandı.

Hakkari’nin Şemdinli kırsalı Soğuksu bölgesinde ise gerçekleştirilen operasyonlarda PKK’lılara ait olduğu tespit edilen patlayıcı malzemeleri ve roketler ele geçirildi.

Bugün sabah saatlerinde Hakkari Çukurca ilçesine bağlı Soğuksu ilçesinde İHA tarafından tespit edilen 5 PKK’lı silah yüklü İH tarafından etkisiz hale getirildi.

İlginizi Çekebilir

İzmir’de Güvenlik Güçlerimiz Öğretmenlere Terör Operasyonu Düzenledi

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen geniş kapsamlı operasyonları boykot etme amaçlı olarak derslere girmeyen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir