Ana Sayfa / SPOR / “Reis” lakaplı Sabri kaptanlık pazubandını kabul etmedi Emre’ye verdi

“Reis” lakaplı Sabri kaptanlık pazubandını kabul etmedi Emre’ye verdi

Kasımpaşaspor’u 4-1’lik farklı bir skorla geçen Galatasaray’da kaptanlık pazubandını istemediğini illeri süren yayın organlarına cevap veren “Reis” olay karşısında farklı açıklamalara çok sert cevaplar vererek şunları söyledi, “Kaptanlık bandı bizim şerefimizdir. Emre’yi onore etmek için Onun almasını istedim. Sebebi ise Rize maçından sonra Emre’ye ağır eleştiriler yapmışlardı. Ona yapılan haksız eleştirilere karşı destek için pazubandını takmasını istedim.”

Galatasaray’ın Kasımpaşa’yı 4-1 yendiği maça Sabri Sarıoğlu’nun kaptanlık pazubandını almak istemediği görüntüler kameralara yansımış bu da taraftar ve camia arasında farklı bir şekilde anlaşılmıştı. Taraftarın ve kamuoyunun oldukça tepki gösterdiği o kareler ile ilgili Sabri Sarıoğlu açıklamalar yaparak bu durumun nasıl meydana geldiğini ve nedenini bilmeden haksız yere kendisine yüklenildiğini söyleyerek, şunları dile getirdi, “Emre Çolak geçen hafta Rize maçından sonra ağır eleştirilere maruz kaldı. Haksızlıktı Emre’ye yapılanlar. Emre bana pazu bandını getirince O’na sen tak dedim. O da ‘olur mu abi kaptan sensin’ deyince ben de Onun takmasında ısrarcı oldum. Sonra yerime geri döndüm. Galatasaray kaptanlık pazubandı bizim şerefimizdir. Onu takmamam gibi bir hareketi hiçbir futbolcu yapmaz. Amacım alt yapıdan gelerek Galatasaray’a büyük hizmetler veren Emre kardeşimi onore etmekti.”

Bir zamanlar kadro dışı bırakıldığı için alt takımla antrenmanlara çıkan Sabri Sarıoğlu Hamza Hamzaoğlu’nun gelişi ile affedilmişti. Sabri Sarıoğlu, 15 Nisan 2015’te Manisa’da oynanan ve 1-1 biten Ziraat Türkiye Kupası maçında da buna yakın bir olay yaşanmıştı. Uzun süüren sakatlık dönemi sonrası iyileşen Felipe Melo’nun kaptan olarak çıktığı maçta Pitbull oyundan alınırken, yerine oyuna dahil olan Sabri kırgınlığından dolayı yine kaptanlık pazubandını almamış, kaptanlık yine Emre Çolak’a kalmıştı.

İlginizi Çekebilir

Beşiktaş, Atiker Konyaspor’a Karşı Tarihi Bir Galibiyet Aldı

Spor Toto Süper Lig’in şampiyon adaylarından olan Beşiktaş, kendi evinde konuk ettiği rakibi Atiker Konyaspor’a …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir