Ana Sayfa / SPOR / Rio Olimpiyatlarında ABD’li Sporcuların Soyulma İddiası!

Rio Olimpiyatlarında ABD’li Sporcuların Soyulma İddiası!

Bu yıl Rio’da gerçekleştirilen olimpiyatlarda müsabakalara katılan Amerikan sporcuların soyuldukları iddiası gündeme bomba gibi oturdu. Dört olimpik yüzücünün adının karıştığı olay ile ilgili son gelişmeler ise gündemde büyük yankı uyandırdı. İfadelerinde çelişkiler tespit edilen sporcular Amerika’ya uçuşa hazırlanan uçaklarından indirildiler. Detaylar şu şekilde;

Dört senede bir çok büyük etkinlikler ile açılışı gerçekleştirilen ve her spor dalından dünya çapında önemli temsilcilerin kıyasıya mücadele ettiği olimpiyatlarda gündeme damga vuran bir olay gerçekleşti. Olimpiyatlar için Amerika’yı temsil etmek üzere Brezilya’nın Rio kentine gelen dört Amerikan yüzücünün soyguna uğradıklarına dair gündeme düşen haber büyük yankı uyandırdı.
Hırsızlık olayı, Pazar günü Rio de Janeiro’da bulunan Fransız Kulübü’ne parti için giden ve burada alkollü olarak eğlenen 4 sporcunun Olimpiyat Köyü’ne dönmekte iken taksinin yolunda silahlı hırsızlar tarafından durdurularak soyguna uğradıklarını iddia etmesiyle start aldı. Konuya yönelik olarak verilen ilk iddia, ABD basınına beyanda bulunan Lochte’nin annesi tarafından paylaşılırken, Lochte ‘parti çıkışında eve dönmem için bindikleri taksinin çevrilerek soyulduğunu’ açıkladı. ABD Olimpiyat Komitesi ise ortaya atılan bu haberi ilk başta yalanlarken, ardından ise hırsızlığın gerçekleştiğni beyan etti.
Ülkesi Amerika’ya döndükten hemen sonra konu ile ilgili olarak başka bir açıklama daha paylaşan Lochte, ifadesini ‘benzinciden çıkarken soyulduklarını, o an yaşanan olayın verdiği şok etkisi ile yanlış beyanları gündeme verdiğini’cümleleri ile değiştirdi.
Lochte’nin ortaya attığı bu söylemlerin Feigen’inki ile zıt düştüğünü belirten yetkililer, sporcuların olayı beyan etmek için niçin sabahı beklediklerini de yanıt verilmesiı gereken sorular arasında açıkladı. Çin’in merkezine dayanan CCTV, sporcu yüzücülerin 04.00’de taksi ile mekandan ayrıldıklarını öne sürdükleri yolun 40 dakika kadar gitmesi gerekirken, Olimpiyat Köyü’ne yaklaşık olarak sabah 06.56’da ulaşmalarını göz önünde bulundurmak gerektiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Başarılı Takımda Sakatlıklar Mağlubiyetleri de Beraberinde Getirdi

Dünyanın en başarılı futbolcularının forma giydiği ve bununla birlikte aldığı kupalarla da ne denli başarılı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir