Ana Sayfa / YAŞAM / Rusya Türkiye’den Bunu İstedi

Rusya Türkiye’den Bunu İstedi

Rusya geçtiğimiz günlerde PKK’nın Suriye olan PYD’ye destek verdiğini açıklamıştı. Terörün her türlüsüne karşıyız diyen Rusya’nın böyle çelişkili bir hareketinin ardından bugün Rusya Türkiye’den bir istekte bulundu.

 

Rusya, Ankara’nın sınır ötesi harekatında İŞİD’e karşı savaşan Kürtlere karşı bir harekat yapılmaması gereğinden bahsetti. Rusya PYD’ye destek verdiğini açıklarken bir yandan da İŞİD sözcüsü Ebu Muhammed’in de ölümünü üstlendi. Birçok ülke Ebu Muhammed’in ölümünü isterken , ABD ise Ebu Muhammed’in başına 5 minyon dolar para ödülü koymuştu. Bağımsız bir Kürt devleti istemediği açıklayan ABD ve Rusya PYD’ye adeta tokat attı. İŞİD’in ortadan kaldırılması için PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye destek veren ABD ve Rusya özerk bir Kürdistan Devleti’ni istemediklerini açıkladılar.

ABD VE RUSYANIN AMACI NE?
Kendi askerlerini feda etmeden PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye destek vererek İŞİD’e karşı bir askeri denge oluşturmak. Bu amaç doğrultusunda da PKK’nın Suriye kolu olan PYD’yi desteklemelerine rağmen bağımsız bir Kürt devletinin oluşmasını istemediklerini belirttiler.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin Suriye Sınırına Terör Örgütü DAEŞ Hain Bir Saldırı Düzenledi

 Türkiye’nin Suriye sınırında ki bir bölge de terör örgütü DAEŞ’in haince bir saldırı düzenlediği aktarıldı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir