Ana Sayfa / GÜNDEM / Sadist dişçi hastalarının çenelerini parçaladı

Sadist dişçi hastalarının çenelerini parçaladı

Fransa’da onlarca hastasını tedavi etmekten çok hastanelik eden sadist dişçi tutuklanarak cezaevine yollandı. Daha önce de şikayetlerden dolayı Fransa’yı terk edip Kanada’ya kaçan diş doktorunu Kanada polisi yeniden Fransa’ya teslim etmiş. Fransa’nın Neverskasabasında görülen duruşmada, Nierop’un bazı hastalarının çene kemiklerini kırdığı ve ağızlarında geçmeyen apseler oluşturduğu belirtildi.

Hastalarına “sadistçe” davranmakla suçlanan ve ceza alan Van Nierop, 120 kişinin şikayeti üzerine Haziran 2013’te gözaltına alınmıştı. Ancak Nierop aynı yıl Aralık’taki duruşmasınden önce ülkeden kaçmayı başarmıştı. Fransa Hükümeti’nin hakkında uluslararası yakalama emri çıkarttığı diş hekimi Kanada’nın New Brunswick eyaletine bağlı küçük bir kasabada yakalanarak Fransız hükümetine iade edildi.

BBC Paris muhabiri Hugh Schofield, Nierop’un birçok kişinin “kabusu” olduğunu ifadeetmişti. BBC Muhabiri, kasaba halkının başlangıçta çalışkan, güleryüzlü, büyük bir köpeği olan ve puro içen Nierop’u çok sevdiğini, fakat daha sonra bu havanın değiştiğini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Melih Gökçek kalp krizi iddilarına cevap verdi

Cumhuriyet Gazetesi’nde yazan “Melih Gökçek hastaneye kaldırıldı” haberine cevap veren Gökçek, haberin yanlış olduğunu belirtti. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir