Ana Sayfa / EĞİTİM / Sağlık Bakanı Akdağ, Yakın Zamanda Binlerce Personel Alınacağını Aktardı

Sağlık Bakanı Akdağ, Yakın Zamanda Binlerce Personel Alınacağını Aktardı

Sağlık Bakanı Akdağ, iş arayan sağlıkçılarımız için müjdeli haberler verdi. Yakın zamanda 11 bin kişi için alım yapılacağını belirten Akdağ, önümüzde ki iki ay 3 bin sağlıkçının göreve alınacağını belirtti;
Sağlık Bakanlığı’nda toplamda 11 bin kişiye görev verileceğini aktaran Bakan Akdağ, son dakika gelişmelerini aktardı. 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ/PYD ile bağlantısı olduğu sebebiyle açığa alınan binlerce sağlık çalışanın yerine alımların yapılacağını belirten Akdağ, bütün iş arayan sağlıkçılarımıza müjdeli haberler verdi. Sağlık Bakanlığı’nın bünyesinde toplamda 11 bin sağlık personelinin işe alınacağını şeklinde açıklamalarda bulunan Akdağ, 3 bine yakın sağlık çalışanı adayının önümüzdeki 2 ayda gerçekleşen sınavlarla alınacağı belirtildi. Doktorlar haricinde 2017 senesinde adeta atama bombası yapılacağı bilgisini aktaran Sağlık Bakanı Akdağ, yüzleri güldürdü. Bu sayının Türkiye için oldukça az olduğunun farkında olduğunu ancak daha da fazla alımlar yapılmak için çalışılacağının da temennisini veren Akdağ, mülakat uygulamalarının başlayacağı tarihi de belirtti. Sağlık Bakanlığı’nda çalışmak üzere işe alınacak kişiler için uygulanacak mülakat sürecinin 2017 yılından itibaren başlayacağını belirten Akdağ, bunun için tekliflerde bulunulduğunu da belirtti.

İşe Başlayan Personellerin İhtiyaç Alanlarında Tutulması Gerek

Sağlık Bakanlığı’nda çalıştırılmak üzere toplamda 10 bini aşkın personel alımının yapılacağını belirten Sağlık Bakanı Akdağ, bununla beraber çeşitli açıklamalarda da bulundu. 11 bin gibi bir sayının Türkiye için az olduğunu ancak bu sayının artırılması için daha da artırılması için çalışmaların artırılacağının temennisini de veren Sağlık Bakanı Akdağ, mülakat uygulamasının net bir tarihini de verdi. 2017 yılında ciddi anlamda atamaların başlayacağını ve de bütün sağlıkçılarımıza Sağlık Bakanlığı’nda çalışma imkanı tanıyacaklarını belirten Sağlık Bakanı Akdağ, çalışmaların başlatıldığını ve de bununla ilgili tekliflerin de Başbakan Binali Yıldırım’a sunulduğunu belirtti. Mülakat sürecinin 2017 yılında başlayacak olmasının sebebinin ise görevdeki personellerin ihtiyaç alanlarında tutulması adına olduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Ders Kitapları FETÖ Pisliğinden Temizleniyor

Darbe girişiminin ardından Fetullah Gülen’e ve onun yanındaki kişilere savaş açan Türkiye, FETÖ ile bağlantısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir