Ana Sayfa / GÜNDEM / Sağlık Bakanlığı Çatışma Sonucunda Yaralanan Askerlerimiz Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Sağlık Bakanlığı Çatışma Sonucunda Yaralanan Askerlerimiz Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Yaralanan askerlere süratle yardım gönderildiğini belirten yetkililer, yararlılar için bütün imkanların kullanıldığını belirtti. İhtiyaç olması halinde ambulansların gerekli bölgelere intikal edeceğini belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, durum ile oldukça yakından ilgilendiğini belirtti;

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde gerçekleşen çatışmaların bulunduğu noktaya son hız ile ambulanslarımızın intikal ettiğini belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaralanan askerlerimizin tedavilerinin hemen başladığını belirtti. Bölücü terör örgütü PKK’nın Hakkari’de haince bir saldırı düzenlediğini aktaran Sağlık Bakanı Recep Akdağ, durum hakkındaki üzüntüsünü belirtti. Terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiği bu haince saldırıya asla göz yumulmayacağını belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, gerçekleşen saldırıya yönelik mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceğini belirtti. Hain terör örgütünün arkasında kim olursa olsun, bu kanlı saldırıya destek veren bütün ülkelerin Türkiye’yi bölmek amacına ulaşamayacağını belirten Sağlık Bakanı, terör örgütü PKK’ya yönelik verilen mücadelede ki kararlılığını ifade etti. Hiçbir terör örgütünü ve de hiçbir teröre savunma amacı ile yaklaşılmadığını belirten yetkililer, Türkiye’nin gücünü bütün ülkelere en iyi şekilde gösterileceğini belirtti. Sağlık Bakanı Akdağ, bu gün Bakanlar Kurulu’nda gerçekleşen toplantıda konuşacağı konunun öncelikli olarak terör olduğunu belirtti. Önümüzdeki süreçlerde terör örgütüne karşı daha geniş kapsamlı önlemler alınacağını ve de bütün şehirlerde bulunan hastanelerde maksimum imkan olacağını belirten Akdağ, aynı zamanda bu hastanelerin yerlerinin de ulaşım açısından sıkıntı yaratmayacağı bölgelerde bulunacağını da belirtti.

Psikolojik Destek İçin de Doktorlar Bulunacak

Aynı zamanda sağlık hizmetlerine sonuna kadar destek verileceğini belirten Akdağ, bu merkezlerde bütün sorunlara karşın her bölümden uzmanların olacağını da belirtti. Diyetisyenden psikoloğa kadar bütün uzman doktorların artık bütün sağlık merkezlerinde bulunacağını belirten Akdağ, vatandaşların sağlıklı bir hayat sürebilmesi için gerekli çalışmaların sürdürüldüğünü de belirtti. Sigarayı bırakmak için uğraşan vatandaş için de bütün imkanların seferber edileceğini belirten Sağlık Bakanı Akdağ, bütün sorunlara karşın önlemlerin alınacağını belirtti. Aynı zamanda bütün sağlık merkezlerinde kilosu fazla birisi için de egzersiz programı yazılacağını belirten Sağlık Bakanı Akdağ, bütün vatandaşların sağlık hizmetinin tam anlamıyla sağlanması adına çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir