Ana Sayfa / GÜNDEM / Sahil Güvenlik Botu Alabora Oldu

Sahil Güvenlik Botu Alabora Oldu

Dün sabah saatlerinde İstanbul Boğazı’nda meydana gelen kazada ölenler ve yaralılar var. Boğazda yük gemisi ile çarpışan sahil güvenlik botu kısa sürede sulara gömülürken botta görev yapmakta olan üç asker hayatını kaybetti ve dört asker ise yaralı olarak kurtarıldı.

İstanbul Boğazı’nda devriye görevi yapan sahil güvenlik botu, Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile sahil güvenlik botu kısa sürede alabora oldu. Botta görevli 3 asker şehit oldu, 4 mürettebat ise yaralı olarak kurtarıldı

Bu kritik facia dün sabah sekiz sularında gerçekleşti. Karadeniz’e doğru gitmekte olan gemi, Sarayburnu dolaylarında devriye görevi yapmakta olan Sahil Güvenlik botu ile birbirine girdi. 3 asker yaşanan faciada şehit olurken 4 asker de yaralı olarak kurtarıldı.

İçerisinde 7 mürettebatın yer aldığı askeri bot, çarpışmanın etkisi ile su alarak deniz üzerinde aniden alabora oldu. Burnuna kadar batmış olan bota ilk yardım çalışmalarını çevredeki balıkçı tekneleri gerçekleştirdi.

Öncelikli aşamada 3 mürettebat olay yerinden kurtarılırken, 1 kişinin de cansız bedenine erişildi. Hemen sonrasında diğer 3 kişiyi arama çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürüldü. Aranan diğer 3 kişi de yaralı olarak olay yerinde bulundular ve ağır yaralanan 2 askeri görevli acil olarak götürüldüğü Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde şehit oldular.

Diğer taraftan çarpışmanın sonrasında olay yerinden uzaklaşan Tolunay adlı kuru yük gemisi Sarıyer dolaylarında karaya yanaştı. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait olan bir teknenin birlikte ilerlediği geminin “Cook Adaları” kökenli olduğu ve İsrailli bir firma için kiralık olduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Mersin’de ByLock’u kullаndıklаrı bеlirlеnеn eski öğretmenler tutuklandı!

Mersin’de Fetullahçı Terör Ӧrgütü/Pаrаlеl Dеvlеt Yаpılаnmаsı’nа (FETӦ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 23 zаnlıdаn еmniyеttеki işlеmlеri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir