Ana Sayfa / YAŞAM / Samsun’da DAEŞ Üyesi Olduğu İddia Edilen 3 Iraklı Yakayı Ele Verdi
samsunda-daes-uyesi-oldugu-iddia-edilen-3-irakli-yakayi-ele-verdi

Samsun’da DAEŞ Üyesi Olduğu İddia Edilen 3 Iraklı Yakayı Ele Verdi

Terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonlar halen sürmekteyken, bu gün Samsun’da Türkiye vatandaşı olmayan 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların ise Irak uyruklu olduğu tespit edildi;
Bu gün Samsun’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyon sonucunda Türkiye vatandaşı olmayan, DAEŞ üyesi olduğu iddia edilen Irak uyruklu vatandaşlar gözaltına alındı. Gözaltına alınan Irak uyruklu kişilerin evlerinde yapılan kapsamlı inceleme sonucunda İŞİD militanları ile birlikte çekilen fotoğrafları ortaya çıktı. Terör örgütlerine karşı kapsamlı operasyonlar halen sürmekteyken bu gün Samsun’da 3 Iraklı DAEŞ üyesi yakayı ele verdi. Aynı zamanda yakalanan 2 Iraklı şahısın ceplerinden sahte Suriye kimliği ele geçirilirken, bu şahısların Lübnan ve de Suriye’ye giriş çıkış yaptığı ortaya çıktı. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen şahıslar medya mensuplarının karşısında başlarını öne eğerek yargının yolunu tuttu. Son günlerde DAEŞ’e yönelik operasyonlarda büyük sonuçlar alan, Fırat Kalkanı Operasyonu ile de DAEŞ’e büyük darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, DAEŞ’i köşeye sıkıştırdı.

DAEŞ Artık Son Kozlarını Oynuyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Operasyonu ile DAEŞ’e darbe üstüne darbe vurmaya devam ediyor. DAEŞ’in terör ile ele geçirdiği köyleri, Fırat Kalkanı Operasyonunda Özgür Suriye Ordusu ile beraber yok etmeye çalışan Türk Silahlı Kuvvetleri büyük oranda başarı sağlamış durumda. Sınır illerindeki ve hatta diğer illerdeki vatandaşları İŞİD’in kanlı saldırılarından koruyabilmek için bu yola baş koyan kahraman askerlerimiz canlarını vatanı için feda etmekte. Düzenlenen operasyonlar ile büyük neticeler almayı başaran Türk Silahlı Kuvvetleri ne yazık ki zaman zaman acı kayıplar verebiliyor. İŞİD’in hain tuzaklarına zaman zaman kurban giden kahraman askerlerimiz ne yazık ki bütün herkesi üzen acı haberlerle geri dönüyor. Ancak bu yola baş koyan askerlerimiz şehit olurken tek bir an bile düşünmeden vatanı için bu görevi yapıyor. Geçtiğimiz günlerde ise bir yetkilinin yaptığı açıklamalar ise yoğun hava şartlarının Türk Silahlı Kuvvetleri’ni durduramayacağı yönünde.

İlginizi Çekebilir

mhp-genel-baskani-teror-orgutlerine-iliskin-aciklamalarda-bulundu

MHP Genel Başkanı Terör Örgütlerine İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli, hiçbir terör örgütünün bir diğer terör örgütünden farklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir