Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / SAMSUNG ALIŞILMIŞIN DIŞINA ÇIKIYOR

SAMSUNG ALIŞILMIŞIN DIŞINA ÇIKIYOR

Dünya’nın en büyük markalarından olan Samsung alışılmışın dışına çıkıyor. Smart Glow adı verilen yeni bir sistem üzerinde çalışan Samsung, alışmış olduğumuz bildirim ışıklarının yerine yeni bir alternatif geliştiriyor.

Akıllı telefonlarda bildirim geldiğinde LED ışıklarının yanması artık standart bir hale geldi. Bu ışıklar sayesinde akıllı telefn kullanıcıları ışığın rengine göre nereden bildirim geldiğini telefonlarının tuş kilidini açmadan anlayabiliyorlardı. Fakat Samsung, tüm bu alışılageldik şeyleri ortadan kaldırmak için yeni bir sistem üzerinde çalışıyor.

Smart Glow Nasıl çalışıyor?
Görünen o ki telefonun arka kamera sensörünün bulunduğu bölmeye yerleştirilecek olan Smart Glow, telefon her ne şekilde durusa dursun kullanıcının bildirimleri mutlaka görmesini sağlayacak. Gelen bilidirimleri kolayca görülmesini sağlamasının yanı sıra özçekim yapmayı da kolaylaştıracak olan Smart Glow, kullanıcıların yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmelerine olanak sağlayacak.

Bildirim ışığı özçekim yapacak olan kişinin yüzünü algıladığı zaman ve özçekimi yapmadan önce farklı renklere bürünerek renk değiştirecek. Kullanıcı bu renklere göre kendini hazırlayacak ve yüksek kalitede özçekimlerini yapabilecekler.

SamMobile’ın haberinde duyurduğu üzere, bu sistem ilk olarak Galaxy J2(2016), ve hemen onun ardından Galaxy Note 7’de modeli kullanabilir.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir