Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Samsung Düz Ekrana Veda Ediyor

Samsung Düz Ekrana Veda Ediyor

Geçen sene karşımıza çıkan Galaxy S6 edge ile beraber Samsung kavisli ekran akıllı cihzı tanıtmış oldu. Bir önceki modeli olan Galaxy S6 düz ekrana sahipti. Fakat Galaxy S6 edge ile beraber kavisli ekran modasını başlatan Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ile aynı yöntemi uygulayarak düz ve kavisli ekran seçeneklerini sundu. Şimdi ise Galaxy Note 7 ile karşımıza çıktı ve tanıtılan bu modelde de kavisli ekran uygulandığı görüldü.

Samsung’un Mobil Bölüm Şefi Dong-jin Koh bu konu hakında açıklama yaptı ve Samsung’un kavisli ekranları Galaxy S akıllı cihaz serisinin kimliği haline getirmeye hazırlandığını belirtti. Kavisli ekranlarla kullanıcılara büyük kolaylık sağlandı. Görünüm açısından da güzel bir estetiğe sahip olan ve kullanıcılara farklı bir tecrübe kazandıran Samsung’un yaptığı açıklamadan yola çıkarak, önümüzdeki günlerde Galaxy S serisinin sürekli olarak kavisli ekran görünümüyle karşımıza çıktığacağını söyleyebiliriz.

Samsung, Note 7’de kavisli ekran kullanması ile beraber akıllara Samsung’un artık düz ekrana veda edeceği ve Samsung’un ilerideki günlerde amiral gemisi olan S8’de de kavisli ekran kullanacağı geliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir