Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Samsung, Galaxy NOTE 7’nin Artık Resmen Türkiye’de de Dağıtımları Başlattı

Samsung, Galaxy NOTE 7’nin Artık Resmen Türkiye’de de Dağıtımları Başlattı

Samsung’un teknoloji devi olarak ürettiği Galaxy NOTE 7 telefonuyla büyük problemler yaşaması kullanıcıları da tedirgin etmişti. Yaşanan problemlerden sonra telefonların iadesinin talebini yapan Samsung, yeni dağıtımlara bu gün resmen başladı;

Samsung’un büyük kar oranı elde etmek ve de kullandığı üst düzey malzemelerle bir teknoloji harikası olarak tüm dünyaya damgasını vurmak amacıyla ürettiği Galaxy NOTE 7’de umduğunu bulamadı. Telefonu patladığı gerekçesiyle milyonlarca Galaxy NOTE 7 kullanıcısı telefonunu iade etmiş ve de kullanıcılarına para iadesine kadar bütün seçenekleri sundu. Kullanıcılarını hiçbir şekilde mağdur etmeyeceğini belirten Samsung, bu gün Türkiye’de de resmen telefon dağıtımlarını başlattı. Telefonunu iade ederek yeni bir NOTE 7 modeliyle değiştirecek Türkiye’de ki kullanıcılarına müjdeli haberler veren Samsung, çalışmalarını son hız sürdürmekte. Yaklaşık 2500’ü aşkın Galaxy NOTE 7 model telefonun yeniden iade edilmesi için hazırlıkta bulunan Samsung, değişimlerin yakın zamanda tamamlanacağını belirtti. Samsung Türkiye firmasının yaşadığı bu sorunun ardından bir diğer sorunun ise telefonların iadesi konusunda olduğunu belirten firma yetkilileri, bu sorunla uğraşmakta olduklarını belirtti. Birçok kullanıcının telefonu iade etmeye yanaşmadığı dolayısıyla problemler yaşandığını belirten Samsung, bu konuyu ise güncelleme ile çözeceğini belirtmişti. Telefonu iade etmeye yanaşmayan kullanıcılar için bir güncelleme ile iade edilmeyen telefonların şarj kapasitesinin düşürüleceğini belirten Samsung, bu konu için de önlemini aldı. Aynı zamanda Samsung değiştirilen telefonlar için bir jest daha yaptı. Değiştirilen telefonda da eski telefonda olan bütün resim, müzik gibi özel dosyaların yeni telefonda da mevcut olacağını belirten Samsung, kullanıcıları bir nebze de olsa mutlu etmeyi başardı.

Havayolları Şirketleri Geniş Önlemler Almıştı

Bir uçakta Galaxy Note 7’nin patlamasının üzerine oldukça geniş kapsamlı güvenlik önlemleri alan havayolu şirketleri bu önlemleri müşterilerinin hizmet kalitesinin artırılması adına yaptığını belirtti. Uçakta Note 7 kullanıcılarının muhakkak telefonlarını kapatması gerketiğini ve de hiçbir şekilde şarja takılmaması gerektiğini belirten havayolu firmaları, uçakta yaşanabilecek her ihtimali göz önünde bulundurmakta. Aynı zamanda bazı havayolu firmaları ise çözümü Galaxy NOTE 7 telefonuna sahip kişileri uçağa almamakta buldu.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir