Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Samsung Galaxy NOTE 7’nin Toplanması Adına Farklı Çalışmalar Düzenlenmekte

Samsung Galaxy NOTE 7’nin Toplanması Adına Farklı Çalışmalar Düzenlenmekte

Samsung’un kendi ülkesi olan Güney Kore’de hatalı telefonların iade oranının %50 oranının altında olduğu belirtiliyor. Galaxy Note 7 ile büyük kar elde etmeyi planlarken, patlama sorunu ile büyük oranda başı ağrıyan Samsung telefonları toplayabilmek için çeşitli yöntemler denemekte;

Samsung teknoloji harikası olarak ürettiği Galaxy NOTE 7 telefonu ile büyük kar elde etmeyi planlıyorken, kullanıcılar tarafından birçok kişi tarafından patlama sebebiyle şikayet gelince Samsung hemen telefonları toplatma kararı aldı. Ancak Samsung bu toplatma kararında da büyük sorunlarla karşılaştı. Birçok kullanıcı telefonundan memnun olduğunu, patlama sorunu yaşamadığını ve de iade etmek istemediğini belirtmesi üzerine Samsung bunun için de önlem almaya başladı. Telefonu iade etmek istemeyenler için yeni bir güncelleme geleceğini belirten Samsung, gelen güncellemeler ile telefonun şarj kapasitesinin düşürüleceğini belirtti. Bununla da yılmayan, Galaxy NOTE 7 telefonunu iade etmek istemeyen kullanıcılar için bu sefer de kampanya başlatıldı. Telefonunu iade eden kişilerin, ekran kırılma gibi bir sorun yaşadığında yarı fiyatının firma tarafından karşılanacağını bildirdi. Son zamanlarda da Galaxy Note 7’nin reklamlarını yapan Samsung, telefonunu satmak için çabalar sarf etmekte. Galaxy Note 7 ile büyük oranda kar elde edebilmek için halen çalışmalarını sürdürmekte olan Samsung, bütün reklam kanallarında Galaxy Note 7’ye yer vermekte.

Galaxy Note 7 İle Uçağa Girişler Sınırlandırıldı

En son hava yolu şirketlerinin yaptığı açıklamalar, Samsung Galaxy NOTE 7 telefonunun kesinlikle kapalı olması gerektiği ve de asla şarja takılmaması yönündeydi. Telefonun patlama sorununa karşı her türlü güvenlik önlemi alan hava yolu şirketleri, Galaxy Note 7 kullanıcılarını perişan etti. Son zamanlarda bir hava yolu şirketinin yaptığı açıklamalar ise Samsung Galaxy Note 7 telefonuna sahip kişilerin uçağa adım atamamasına yol açtı. Samsung Galaxy NOTE 7 telefonuna sahip kişilerin telefonunu kapatsa bile uçağa alınmayacağını belirten hava yolu şirketi adeta Galaxy Note 7 kullanıcılarını hüsrana uğrattı. Teknoloji harikası olarak görülen Samsung Galaxy NOTE 7’ye binlerce dolar para verdikten sonra uçağa bile alınmaması adeta trajikomik bir durum meydana getirdi.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir