Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Samsung’un Patlayan Telefonu NOTE 7’den Sonra Bir De Çamaşır Makinesi Patladı

Samsung’un Patlayan Telefonu NOTE 7’den Sonra Bir De Çamaşır Makinesi Patladı

Samsung patlayan telefonu NOTE 7 ile uğraşmaktayken, bu gün yine bir baş ağrısı yaratacak problemle karşı karşıya kaldı. Samsung marka bir çamaşır makinesinin patladığının bilgisi verilmesi üzerine, bir de bununla baş ağrıtacak;

Samsung Galaxy NOTE 7 ile büyük kar etmeyi planlarken büyük hüsrana uğrayan Samsung ailesi, bu gün yeni sorunlar ile karşı karşıya kaldı. Son zamanlarda Samsung marka çamaşır makinesi kullanan kullanıcıların şikayetlerinin üzerine de baş ağrıtan Samsung, bir çamaşır makinesinin de patlaması üzerine adeta şok geçirdi. Galaxy NOTE 7 telefonun patlama sorununun ardından büyük şikayetler alan Samsung, bir an önce telefonların toplatılması talimatını vermişti. Ancak telefon ile herhangi bir problem yaşamadığı için telefonu iade etmeyen birçok kullanıcı olmasının üzerine telefonun şarj kapasitesinin düşürüleceği bir güncelleme geleceği yönünde açıklama yapan Samsung, telefon iadelerini gerçekleştirmek için oldukça zekice bir yöntem uyguladı. Ancak bu gün bir kullanıcının çamaşır makinesinde yaşadığı problemi aktarması, Samsung’un müşteri potansiyelini düşürebilir. Son zamanlarda Samsung marka çamaşır makinesi kullanan kişilerin çoğunlukla şikayette bulunması ve de bir kullanıcının ise çamaşır makinesinin patlaması ise büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar çamaşır makinesinin içinde bir patlama sesinin meydana geldiğini ve de bu patlamanın makinede büyük hasarlarla yol açtığını belirtirken, Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu artık Samsung ile birlikte üretim yaparak patlamanın sebeplerini araştırmak üzere yola koyuldu.

ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu Bir Süre Samsung Şirketini Denetleyecek

Vatandaşlardan patlama sorunu ile ilgili çeşitli şikayetler alan kullanıcıların çoğunlukta olmasının üzerine Amerika Birleşik Devletleri Samsung’u denetleme kararı alarak çözümü beraber bulmak amacıyla yola koyuldu. Birçok kullanıcının Samsung’u patlama sebebiyle şikayet etmesinin üzerine de hava yolları şirketleri önemli güvenlik önlemleri aldı. Samsung Galaxy NOTE 7 cihazına sahip olan kişilerin uçağa hiçbir şekilde alınmayacağını ifade eden hava yolları şirketleri ile beraber, bazı şirketler ise Galaxy NOTE 7 cihazlarının kesinlikle kapalı tutulması gerektiğini ve de şarja takılmaması gerektiğinin önemini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir