Ana Sayfa / GÜNDEM / Şanlıurfa’da Patlama
sanliurfada-patlama

Şanlıurfa’da Patlama

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde zırhlı polis aracının geçişi esnasında terör saldırısı gerçekleşti. Bombalı saldırının gerçekleştiği terör saldırısında bir polis şehit olurken üç polis ise yaralandı. Zırhlı araca gerçekleştirilen saldırının ardından ilçede geniş çaplı güvenlik önlemleri alınırken kaçan teröristler için ise havadan ve karadan arama çalışmaları başlatıldı.

Son aylarda zor günler geçiren ülkemizde 1 haftadır gerçekleşen terör saldırıları ülke genelinde büyük endişeye ve gerginliğe neden oldu. Bilhassa doğu illerinde gerçekleşen terör saldırılarında sivil, polis ve askerler hayatını kaybederken saldırılar esnasında bir çok kişide yaralandı. Gerçekleşen cani saldırılarda silahlı çatışmalar ve bombalı saldırılar yaşanırken ülke çapında geniş güvenlik önlemleri alınmaya ve arama çalışmaları dört bir koldan sürdürülmeye devam ediyor.

Bugün Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bir polis zırhlı aracına bombalı saldırı düzenlendi. İçinde polis memurlarının bulunduğu zırhlı aracın ilerlemekte olduğu istikamete önceden hazırlanarak döşenen patlayıcılar aracın geçişi esnasında inflak ettirildi. Araçta bulunan bir polis şehit olurken, üç polis ise yaralandı. Aktarılan bilgiler şimdilik bu şekilde iken valilikten saldırıya dair açıklamalar bekleniyor.

Aynı zamanda bugün Mardin’in Nusaybin ve Midyat ilçelerinde terör saldırıları gerçekleşti. Bu bölge hattında teröristlerin yol kestiklerine dair ihbarın ardından bölgeye giden askeri güçlere teröristler tarafından silahlı saldırı yapıldı. Operasyon esnasında gerçekleşen çatışmada 1 asker yaralandı ve Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralanan askerin tedavisi sürerken bölgede geniş çaplı arama devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Terör Örgütü FETÖ’nün Baba Ocağına Ateş Düşürdüğü Aileye Ziyarette Bulundu

Cumhurbaşkanı Terör Örgütü FETÖ’nün Baba Ocağına Ateş Düşürdüğü Aileye Ziyarette Bulundu

15 Temmuz darbe girişiminde vatan sevgisinden dolayı darbecilere boyun eğmeyerek kahramanca şehit olan vatandaşların ailelerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir