Ana Sayfa / GÜNDEM / ŞANTAJ YAPAN ÇETE ÇÖKERTİLDİ

ŞANTAJ YAPAN ÇETE ÇÖKERTİLDİ

İstanbul’da zengin iş adamlarının çıplak görüntülerini kaydedip bu görüntülerle şantaj yapan çeteye operasyon düzenlendi ve şebeke çökertildi. Yapılan operasyonda 2 kişi göz altına alındı.

Öğrenilen bilgilere göre E.P isimli bir kuyumcu, kaydedilen çıplak görüntüleriyle kendisine şantaj yapıldığı gerekçesiyle Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu. Savcılıktan gelen talimatla İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri gelen şikayetle ilgili olarak şüphelileri ele geçirmek adına teknik ve fiziki operasyon başlattı.

Gerçekleştirilen takip sonucunda geçtiğimiz Pazartesi günü Güven S. isimli şüpheli Bursa’da, Vildan T. ise Şile’de yakalanarak göz altına alındı ve bu şüphelilerin ev ve iş yeri adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda hafıza kartı ve bilgisayar ele geçirildiği bildirildi.

ÇOK SAYIDA PORNOGRAFİK GÖRÜNTÜ ELE GEÇİLİRDİ
Şüpheliler göz altına alınıp İstanbul Organize Şube Müdürlüğü’nde sorgulanırken ele geçirilen hafıza kartları ve bilgisayarlar incelenmeye alındı. İncelenen hafıza kartlarında kandırdıkları insanların çıplak görüntüleri ortaya çıktı. Aynı zamanda şebekenin ilaç verilerek uyutulan kadınlara tecavüz ettikleri de anlaşıldı. Bunlar gibi birçok ornografik görüntüleri kaydederek kandırdıkları insanları bu görüntülerle santaj yaptıkları ortaya çıktı.

SANTAJCI TUTUKLANDI.
Emniyette tamamlanan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli Güven S., Tehdit, Yağma, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma, Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etme suçlarıyla tutuklandı.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir