Ana Sayfa / GÜNDEM / Sela okuyan imama saldıran palalı darbe yanlısı zanlı yakalandı
Sela okuyan imama saldıran palalı darbe yanlısı zanlı yakalandı

Sela okuyan imama saldıran palalı darbe yanlısı zanlı yakalandı

İstanbul 15 Temmuz günü askeri darbe ile karşılaştı fakat halkın tepkisi sonucu bu darbe girişimi tkisiz kaldı. 15 Temmuz günü camilerden sela okunmaası sırasında darbecilerden yana olanlardan bazıları camilere girerek imamlara saldırmıştı. Bunlardan biri de sela okutan cami imamına ve bir emekli polise palayla saldıran Zeki T. adlı şahıstı ve yakalanarak gözaltına alındı.

Darbe girişimine destek vermek amacı ile yapılan bu saldırgan girişim devlet tarafından imtiyaz gözetilmeden tespit edilerek şahıslar hakkında gözaltı işlemleri başlatıldı. Ayrıca darbe girişimi sıraasında bir çok şiddet olayı yaşandı. Yaşanan olaylar içind, Fatih Hacıkadın Mihtişah Camisi’nde yaşandı. Camiye giden bir darbe yanlısı kişi, din görevlisi Adem Tunaoğlu’na palayla saldırarak etkisiz hale getirmek istedi.
Din görevlisi Tunaoğlu yaralanırken, polis emeklisi Nihat A., saldırgana engel olmak isterken palalı saldırgan Nihat A.’ da başından yaralandı. Saldırgan kaçarken din görevlisi ve emekli polis hastaneye gönderildi.

ATMACA TİMLERİ YAKALADI

Din görevlisi ve emekli memura saldıran bu darbe yanlısı şahıs saldırının ardından İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğünün başlattığı soruşturma sonucu yakalandı. Cinayet Masası ekiplerince yapılan çalışmalarda saldırganın 45 yaşındaki Zeki T., olduğu belirlendi. Cinayet Masası Büro Amirliği içerisinde görev yapan Atmaca Timleri, daha önce de 3 ayrı suç kaydı olan Zeki T.’yi Çorlu’da gözaltına alarak Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürdü.

‘SARHOŞTUM’

Emniyet’teki ifadesinde “Sarhoştum, bir şey hatırlamıyorum” diye ifade veren zanlı Zeki T.’nin ifade işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

(Kaynak: Sözcü)

İlginizi Çekebilir

İzmir’de Güvenlik Güçlerimiz Öğretmenlere Terör Operasyonu Düzenledi

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen geniş kapsamlı operasyonları boykot etme amaçlı olarak derslere girmeyen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir