Ana Sayfa / GÜNDEM / Şemdinli’de Hain Teröristler Zırhlı Polis Aracına Bir Saldırı Düzenledi

Şemdinli’de Hain Teröristler Zırhlı Polis Aracına Bir Saldırı Düzenledi

Hakkari’de zırhlı bir polis aracına hain bir saldırı düzenlendi. Neyse ki hain saldırı sonucunda hiçbir can kaybı yaşanmazken, zırhlı polis aracında ve yolda hasar meydana geldiği aktarıldı;

Bugün sabah erken saatlerinde Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bir patlama sesi meydana geldi. Patlamanın sebebi ise yetkililer tarafından açıklandı. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde sabah saatlerinde PKK’lı teröristlerce patlatılan el yapımı patlatıcı sonucunda patlama sesi çıktığı aktarıldı. Uzaktan kumanda ile patlatılan el yapımı patlayıcı, hiçbir can almazken bir zırhlı araçta ve de yolda kötü hasarlar bıraktı. Olay yerinin Altınsu civarında bir köyde olduğu belirtilirken, yapılan hain saldırı sonucunda neyse ki hiç kayıp verilmedi. Patlamayı gerçekleştiren PKK’lı militanlar için de geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirileceğini Türk Silahlı Kuvvetleri açıkladı.

PKK’ya Artık Sıkı Yönetim Devri Geldi

PKK’lı militanların yıllardır sürekli kullandığı ancak son zamanlarda kullanmayı arttırdığı uzaktan kumandalı mayın için önlem Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Başbakan Binali Yıldırım’ın verdiği önemli talimat üzerine PKK’lı teröristlerin sık sık patlatmak için kullandığı tüplerin satışında sıkı bir denetim getirildiği belirtildi. Caydırıcı bir fikir olduğunu düşünen Binali Yıldırım, bu talimatın acilen uygulanması gerektiğini belirtti. Artık tüp alırken kimlik sorulacağını ve de bunun PKK’lılara karşı alınabilecek en iyi önlemlerden birisi olduğunu savunan Binali Yıldırım, sonuç alınacağından emin.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir