Ana Sayfa / GÜNDEM / Siirt’te 2 terörist ölü ele geçirildi
siirtte-2-terorist-olu-ele-gecirildi

Siirt’te 2 terörist ölü ele geçirildi

Siirt’te günlerdir süren çatışma sonucunda iki terörist ölü olarak ele geçirildi. Yapılan operasyonun halen devam ettiğini belirten yetkililer oldukça fazla mühimmat ele geçirmeyi başardı.

 

Toplamda bir Kaleşnikof piyade tüfeği ve 2 el bombasını ele geçirdiğini açıklayan yetkililer aynı zamanda, 210 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeğiyle beraber bir de fotoğraf makinesi ele geçirildiğini bildirdi. TSK tarafından sürdürülen operasyona yönelik yetkililerce yapılan açıklamadı, alınan mühimmatlarla beraber 2 PKK’lı teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Diyarbakır’da da yapılan yol tarama çalışması sonucunda yere gömülü olan patlayıcılarda tespit edilerek imha edildi. Son zamanlarda yapılan saldırıları artıran PKK’ya karşın TSK yetkilileri, yapılan saldırılara misliyle karşılık verildiğini ve şehitlerimize başsağlığı dilediklerini iletti.

 

YASA DIŞI GEÇİŞ SON ANDA ENGELLENDİ

Yapılan açıklamalara göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Suriye’den Türkiye’ye yasalara aykırı şekilde geçiş gerçekleştirirken yakalandılar. Teşebbüste bulunmaya kalkan 20’yi aşkın kişi tutuklanırken, üzerlerinde bulunan eşyalar ele geçirildi. Şu sıralar yasadışı geçiş sorununa önlemler alan Türkiye, bu duruma el koymuş durumda.

İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Terör Örgütü FETÖ’nün Baba Ocağına Ateş Düşürdüğü Aileye Ziyarette Bulundu

Cumhurbaşkanı Terör Örgütü FETÖ’nün Baba Ocağına Ateş Düşürdüğü Aileye Ziyarette Bulundu

15 Temmuz darbe girişiminde vatan sevgisinden dolayı darbecilere boyun eğmeyerek kahramanca şehit olan vatandaşların ailelerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir