Ana Sayfa / GÜNDEM / Siirt’te 20 terörist çembere alındı
Siirt'te 20 terörist çembere alındı

Siirt’te 20 terörist çembere alındı

Siirt’in Eruh ve Pervari ilçelerinde bulunan teröristlere karşı yürütülen operasyonlarda operasyonlar devam ederken, kırsal bölgede bulunan 20 teröristin ablukaya alınıp kıstırıldığı ve çatışmanın devam ettiği öğrenildi.

Siirt Eruh ve Pervari ilçelerinde yaklaşık 40 terörist için başlatılan operasyonlar devam ederken, silah seslerinin yükseldiğive kent merkezinden bile duyulduğu ilçelerde 20 teröristin çembere alındığı bilgisi geldi. Terör örgütü PKK’nın eylem planlarını önlemek amaçlı yapılan operasyonlarda kıstırılan 20’ye yakın terörist ile çatışmalar devam ediyor.

PKK’ya karşı gerçekleştirilen operasyonlara helikopterler ile destek verilirken, çok sayıda korucu da bu operasyonda görev aldı. Operasyon sırasında yapılan hain saldırılarda 2 korucumuz şehit oldu. 2 ilçede toplam 40 teröristin belirlendiği ve operasyonların hava gücü ile desteklenerek devam ettiği belirtildi. Ayrıca Siirt Valiliği’nce ilan edilen geçici özel güvenlik bölgesi süresinin dün tekrar uzatılan Eruh ve Pervari ilçeleri arasında kalan kırsal alanda dün geniş kapsamlı operasyon düzenlenmişti.

Hala yer yer silah sesleri duyulan operasyon bölgesinde 20’ye yakın PKK’lı teröristin çembere alındığı belirtildi.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir