Ana Sayfa / GÜNDEM / Şırnak’a Bağlı İdil Belediyesine Kayyum Atandı
Şırnak'a Bağlı İdil Belediyesine Kayyum Atandı

Şırnak’a Bağlı İdil Belediyesine Kayyum Atandı

PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesi ile İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan İdil Belediyesine bugün kayyum atandı.

Şırnak’ın İdil Belediyesi Eşbaşkanları olan DBP’li Mehmet Muhdi Arslan ile terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu tespit edilen ve yardım yataklık yaptığı iddiaları nedeni ile tutuklanan Nevin Girasun’un İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılınca, İdil Belediyesine Bakanlık tarafından kayyum atandı ve İdil Kaymakamı Ersin Tepeli, bugün Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Şırnak’a bağlı İdil Belediyesine kayyum atandı. İlçenin kaymakamı olarak görev yapan Ersin Tepeli kayyum olarak belediyenin başına getirildi. Belediye eşbaşkanları olan Eşbaşkanı Mehmet Muhdi Arslan ile bu yılın Ağustos ayında PKK’ya yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Eş Başkan Nevin Girasun’un belediye tarafından kullanılması gereken araçları personel ile birlikte terör örgütü PKK’ya yardım amaçlı kullandığı gerekçesi ile dün itibari ile görevlerinden uzaklaştırıldı.

Belediyeye atanan kayyum Ersin Tepeli, görevine başladıktan sonra belediye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Tüm personelin güvenlik kontrolü yani genel bilgi toplama (GBT)leri yapıldıktan sonra belediyeye kayyum olarak atandığına dair Bakanlık yazısı Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’ne tebliğ edildi. İdil Belediye’sine Kaymakam Ersin Tepeli’nin kayyum olarak atandığını haber alınca belediye meclis üyeleri belediyeyi terk etti, güvenlik güçleri de binaya Türk bayrakları astı.

Görevden uzaklaştırılan İdil Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Muhdi Arslan, belediyeye kayyum atanmasını gasp olarak gördüklerini ifade ederek ekledi, “AKP hükümeti aklını başına almalıdır. 1990’lı yıllarda ‘bir çakıl taşı vermeyeceğim’ diyenlerin akıbeti bellidir. Bu ülkenin asıl sahibi bizleriz. Her ne kadar kayyum atanmış olsa bile halkımıza hizmete devam edeceğiz”

Daha önce de 2’si il, 24’ü ilçe, 2’si belde belediyesi olmak üzere 28 belediyeye kayyum atanmıştı.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir