Ana Sayfa / YAŞAM / Şırnak’ta PKK’ya Ait Olduğu Tespit Edilen Birçok Mühimmat Ele Geçirildi

Şırnak’ta PKK’ya Ait Olduğu Tespit Edilen Birçok Mühimmat Ele Geçirildi

Şırnak’ta bu gün PKK’ya yönelik düzenlenen geniş çaplı operasyonlar sonucunda büyük bulgulara rastlandı. Uzman Çavuş Ali Çakar operasyonu kapsamında PKK’ya ait olan bir silah deposu ele geçirildi;

Şırnak Valiliği tarafından açıklamaya göre, Uzman Çavuş Ali Çakar operasyonu kapsamında PKK’ya büyük bir darbe vuruldu. Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen operasyon sonucunda kayalık bir arazide gizlenmiş bir vaziyette bulunan silah deposu ele geçirildi. PKK terör örgütüne ait olan silahlar ve de örgüte ait birçok fotoğraflar ele geçirildi. Örgüt mensuplarına ait olduğu belirtilen fotoğraflarla beraber, PKK’ya ait birçok gizli doküman ele geçirildi. Beytüşşebap’ta ve de Güçlükonak ilçelerinin arasında bir kırsalda düzenlenen operasyon sonucunda PKK’ya darbe üstüne darbe vuruldu. Geçen zamanlarda Ağrı Dağı’nda düzenlenen geniş çaplı operasyonlarda da Türk Silahlı Kuvvetleri, güzel neticeler almıştı. Ağrı Valiliği’nden daha önce gelen açıklamalara göre ise ‘’geçici askeri bölgesi’’ olarak ilan edilmiş olan bölgenin, PKK’lılar tarafından tamamen işgal edildiğini belirtildi. Bunun üzerine de bu haberi alan Türk Silahlı Kuvvetleri, Ağrı Dağı’ndaki bölgeye oldukça geniş çaplı operasyon düzenledi ve de operasyonların durmaksızın devam ettiği de eklendi.

Birçok PKK Militanı Terörist Canlı Ele Geçirildi

Aynı zamanda bölgede düzenlenen operasyon sonucunda da ülkemizi bölmeye çalışan terör örgütü PKK’ya üye olduğu öne sürülen 4 terörist de ele geçirildi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir