Ana Sayfa / YAŞAM / Sorumsuzluğun Daniskası Denebilecek Olay Gaziantep’te Yaşandı

Sorumsuzluğun Daniskası Denebilecek Olay Gaziantep’te Yaşandı

Gaziantep’te ki hastaneye psikolojik sebeplerle giden Suriyeli bir anne adeta sorumsuzluğun daniskasını yaşattı. Gaziantep’e psikolojik tedavi görmek için gelen Suriyeli annenin bebeğine yaşattığı durum adeta hayret yarattı;

Gaziantep’te psikolojik tedavi görebilmek üzere Suriye’den gelen bir kadın 14 aylık bebeğini hastanede unuttu. Annenin çocuğunu hastanede unuttuktan 5 saat sonra gelip aldığı aktarıldı. Güvenlik görevlileri tarafından 14 aylık bebeğin altının değiştirilip ve de ek gıda verildiği aktarılırken, kişinin psikolojik tedavisinin halen devam ettiği öğrenildi. Bundan 3 yıl önce Gaziantep’e Suriye’den çeşitli sağlık sebepleriyle göç eden ailenin Gaziantep’te hayat sürmekte olduğu öğrenildi. 25 Aralık Devlet hastanesinde halen tedavi süreci devam eden kadın, hastanenin bebek emzirme odasına doğru yol aldı. Bebeğini emzirdikten sonra orada unutan kadın adeta şok etkisi yarattı. Sorumsuzluğun daniskası denebilecek olayı yaşatan kadın, bebeğini 5 saat sonra hatırlayabildi. Bebeğini bebek emzirme odasında unuttuğunu fark eden güvenlik güçleri, bebeğin ağlama sesinden sonra odaya girdi. Odaya girdikten sonra bebeğe hemen ek gıda vererek altını değiştiren güvenlik güçleri minik Yusuf’un annesi gelene kadar ihtiyacını karşıladı.

Sorumsuzlukta Bu Kadarı da İlk Kez Görüldü

Yusuf bebeği hastanede unutan anneye ulaşabilmek için her yol denendi. Polisinde aranmasına rağmen kadına ulaşılamamasının ardından kadın bebeğini unuttuktan 5 saat sonra bebeğinin yanında olmadığını anladı ve de hemen hastanenin yolunu tuttu. Bebeğini unutan anne Sıhniye, hastane çalışanlarına teşekkür ettikten sonra evinin yolunu tuttu. Bu eşi benzeri görülmemiş olaya şahit olan vatandaşlar ise bu haberin karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Bir annenin çocuğunu hastanede unutmasının normal bir durum olmadığını ve de bu kişinin psikolojik sorunlarının halen devam ettiğini belirten vatandaşlar bu duruma tepkisini koymayı es geçmedi. Her zaman yanında bulunması gereken bebeğini, 5 saat geçtikten sonra fark etmesinin oldukça trajikomik bir durum olduğunu belirten insanlar da bu durumu oldukça garipsedi. Ancak anne bu durumun aldığı psikolojik ilaçlardan kaynaklı olduğunu ve ilaçların ağır olması sebebiyle unutkanlık sorunuyla mücadele ettiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir