Ana Sayfa / YAŞAM / Suriye Üzerine Yapılan Ateşkes Antlaşması Hiçe Sayıldı!

Suriye Üzerine Yapılan Ateşkes Antlaşması Hiçe Sayıldı!

Geçtiğimiz günlerde Rusya ile ABD arasında imzalanan ateşkes antlaşmasında farklı boyutlara ulaşıldı. Yerleşim alanına yapılan ateşkes ihlali, savaşı işaret ediyor olabilir.

Yapılan açıklamalara göre Suriye’de ateşkes ilan edilmesinin üzerine, rejime ait savaş uçaklarının İdlib’e saldırıp, ateşkesin ihlal edildiği öğrenildi. Muhaliflerin kontrolü altındaki bölgede gerçekleşen hava saldırısı sonucunda 10 kişi ölürken, 17 kişi de yaralandı. Birçok yapıtın harabe olmasına sebep olan bu saldırı ile ateşkes antlaşması hiçe sayıldı. Arasında çocuklarında bulunduğu 10 sivilin hayatını yitirmesi, bu saldırının başlı başına bir insanlık suçu olduğunu gösteriyor. Çok sayıda ev ve aracın açılan ateş sonucu çıkan yangında mahvolduğu, yangının ise itfaiye tarafından söndürüldüğü açıklandı.

Hem Antlaşmaya Uyma, Hem de İnsanlık Suçu İşle!
İdlib’te yaşanan bu insanlık suçunun devam ettiğini belirten Maznuk, kurban bayramının birinci günü rejimin ateşkes antlaşmasının dışında hareket ederek bir çok sivil çocuğun hayatına kıyıldığını belirtti. ABD ile Rusya’nın önceki gün Suriye’de patlanan silahların durdurulmasına yönelik bir ateşkes antlaşmasının imzalanmasının ardından İdblib bombalandı!

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir