Ana Sayfa / YAŞAM / Suriye’de Bombalı Saldırı Haseke’de Gerçekleşti

Suriye’de Bombalı Saldırı Haseke’de Gerçekleşti

Suriye’nin Haseke kentindeki çarşıya bugün bombalı saldırı gerçekleştirildi. Bölgede bir çok sivil hayatını kaybederken yaralı sayısı da çok fazla. Bölgede devam eden çatışmalarda hayatını kaybeden kişi sayısı artarken bu çatışmalara İran’lı askerlerinde müdahale ettiği açıklandı. Bölgede yer alan El Newşa Mahallesi ise neredeyse tamamen YPG’nin kontrolü eline geçti.

Suriye’de 5 yıldır sürmekte olan çatışmalar halen devam etmekte. Dünya çapında bir çok ülkenin de müdahil olduğu sıcak savaş ülke içinde devam ediyor. Son günlerde iyice kızışan silahlı ve bombalı saldırılarda ise bir çok masum sivilin hayatını kaybettiği açıklandı. Muhalifler ve Esad güçlerinin arasında süren çatışmalar bugün Haseke kentinde büyük sıcaklık kazandı. Şehire bombalı saldırılar gerçekleştirdikten sonra silahlı çatışma ise askeri güçler ve YPG/YPJ arasında sürmeye devam etti.

Haseke kentinin çarşısına gerçekleştirilen bombalı saldırının ardından bölgede taş üstünde taş bırakılmadı. Saldırının ardından ise bölgede silahlı çatışma sürmeye devam etti. Silahlı çatışmaların sürdüğü bölgede bulunan siviller tehlike altında kaldılar. Bölgede gerçekleşen çatışmaya İran askerlerinin de katıldığı iddia edildi. Saldırılarda açıklanan rakamlara göre dört çocuk, 7 yetişkin hayatını yitirdi ve kırk beşi aşkın yaralı olduğu açıklandı.

Güvenlik güçleri gerçekleşen çatışmaların ardından bölgeye akın ederken kentin El Newşa mahallesinin tamamı ile YPG kontrolüne geçtiği beyan edildi. Son günlerde artış gösteren bu saldırı ve çatışmalar ise dünya gündeminde büyük yer kapladı. Uluslararası sivil toplum örgütleri bölgeye yardım çalışmaları için harekete geçtiler.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir