Ana Sayfa / GÜNDEM / TBF Başlanı Erdenay: “EuroCup’a katılan takımı ligden atarız”

TBF Başlanı Erdenay: “EuroCup’a katılan takımı ligden atarız”

Erdenay, toplantıda kulüplere, “Türk takımları EuroCup’a katılırsa FIBA Türkiye’yi Olimpiyat elemelerinden çıkaracak, EuroBasket 2017 organizasyonunu da elimizden alacak, altyapılar dahil Milli Takımlarımızı turnuvaya çağırmayacak. Bunu göze alamayız” dedi ve EuroCup’a katılım belgesini imzalamamaları konusunda uyarıda bulunarak aksi taktirde yaptırım uygulayacaklarını dile getirdi. TFB Başkanı Erdenay bulundukları şartlar dahilinde Cuma gününe kadar FIBA’ya takımların Eurocup’a katılmayacağı şeklindeki taahhüt yazısını göndereceklerini belirtti.

Erdanay şunları söyledi:
“Türk takımları Eurocup’a katılırsa FIBA Türkiye’yi Olimpiyat elemelerinden çıkaracak, Eurobasket 2017 organizasyonunu elimizden alacak, altyapılar dahil milli takımlarımızı turnuvaya çağırmayacak. Biz bunu göze alamayız. Bu sadece bizim düşüncemiz değil. Cumhurbaşkanımız ve bakanımız da böyle düşünüyor. Bu yazıyı gönderdikten sonra Eurocup’a katılan olursa o takımı ligden atmak zorunda kalacağız. Ayrıca FIBA’nın organizasyonuna katılan takımlara çeşitli destekler vereceğiz.”

Bilindiği gibi Türkiye’den Eurocup’tan davet alan tek takım olan Galatasaray “evet” cevabı vermişti yalnız Galatasaray, Eurocup Şampiyonu olursa sorun ortadan kalkacak, ULEB’in wild cardla Eurocup’a başka takımların davet edilme olasılığı ise hala olsalık dahilinde.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir