Ana Sayfa / GÜNDEM / TEKNE BATTI, OCAKLAR YIKILDI

TEKNE BATTI, OCAKLAR YIKILDI

Göçmenlerin bindiği teknenin batması, bütün herkesi derinden yaraladı. 600’ü aşkın kişinin bulunduğu teknenin batması bütün dünyayı yaraladı;
Mısır’da meydana gelen bu olay adeta facia niteliğinde. Yaklaşık 600 kişilik teknenin batması büyük bir facia yarattı. Şuanda ölü sayısının tam netleşmediğini ancak şuana kadar 89 kişinin cesedine ulaşıldığını belirten yetkililer, açıkladığı bu haberle bütün ocaklara adeta ateş düşürdü. Meydana gelen tekne kazasının Çarşamba günü gerçekleştiğini açıklayan Buheyra Valilik Sözcüsü, kazadan sonra 35’i aşkın kişinin cesedine daha ulaşılmasıyla, ölü sayısının yaklaşık 89 olduğu aktarıldı. Hayatını kaybeden 16 kişinin cansız bedeni hemen ailelerine teslim edilirken, denizde hiç kimsenin hayatta olmadığı da aktarıldı. Batan teknede birçok ülkenin vatandaşının da bulunduğunu belirten yetkililer, 170’i aşkın kaçak göçmenin de geminin batmasının ardından zorda olsa kurtarıldığı bilgisi en azından yüreklere su serpti. Mısır’ın açıklarında birçok uyruktan vatandaşı ve de neredeyse 650’yi aşkın kişinin bulunduğu teknenin batması sonucunda arama kurtarma çalışmalarının halen sürmekte olduğunu belirten yetkililer, ne yazık ki acı haberleri de verdi. Denize düşen hiç kimsenin sağ olmadığını, denizde hiçbir hareketlilik olmadığını belirten arama kurtarma ekipleri, herkesi hüsrana uğrattı.

Güvenlik Güçleri O Ayrıntıyı Açıkladı

Güvenlik güçleri ölü sayısının 90’a ulaştığının, kurtarma çalışmaları sonucunda da 150 kişinin hayatının kurtulduğu belirtilirken, teknede hayatını kurtaran göçmenlerin ise Mısır’dan yola çıktığı aktarıldı.

İlginizi Çekebilir

O Terör Örgütü Resmen Kendi Savaş Uçağını Üretti

Bütün ülkeler vatandaşları için tehdit unsuru olan ve ülkemizde bitirilebilmesi adına yoğun bir çaba sarf …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir