Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Teknoloji Devi Japonya Ürettiği Robotlara Bağ Kurma ve Sevgi Hislerini Yükledi

Teknoloji Devi Japonya Ürettiği Robotlara Bağ Kurma ve Sevgi Hislerini Yükledi

Robotları her geçen gün daha da geliştiren teknoloji devi Japonya, son olarak çocuk yapamayan çiftler için harika bir buluş üretti. İnsanlara gerçek duygulardan mahrum etmemek için böyle bir buluşa imza atmak isteyen Japonya, çalışmalarını halen sürdürmekte;

Son zamanlarda teknolojik gelişmeler ile bütün ülkelerin dikkatini çeken ve de harika buluşlara imza atan Japonya, bir teknoloji harikası daha yaratabilmek için çalışmalar yapmakta. Gelecek yıllarda insanların yerine sadece robotların çalıştırılacağını belirten Amerika Birleşik Devletleri, artık yorucu ve de emek gerektiren işlerin robotların devir alabileceğini belirtti. Son zamanlarda ise robotlara duygusal anlamda içerikler yüklemeye çalışan Japonya bunu başarabilmek için son çalışmalarını yapmakta. Çocuk yapamayan aileler için büyük bir müjde haberi veren teknoloji devrimleriyle tanınan Japonya, yapacağı bu buluşla birçok kişinin dikkatini çekecek gibi. Duygu içeriği yüklenecek olan robotun aynı zamanda duyguları anlayabildiği de belirtilirken, robotun tamamen duygusal bağ kurabilmesi için üretildiği belirtildi. Robotun gerçek bir bebek olduğu izleniminin yaratması için sendeleyecek şekilde üretildiğini belirten teknoloji devi Japon bilim adamları, karşısındaki kişilerin duygularını anlayacak ve de ona göre reaksiyon vereceğini belirtti. Aynı zamanda bu duygu yüklü robot bebek haricinde duygulu evcil hayvanında üretileceği belirtildi.

Artık Evcil Hayvan Değil, Robot Sevilecek


Evcil hayvan beslemeye korkan veya evinde tek yaşayan kişiler için hemen bağ kurabilen birçok cinste kedi ve de köpek üretildiğini belirten Japon firması, hayvan robotların da tıpkı robot bebek gibi duygu yüklü olduğunu belirtti. Aynı zamanda her farklı hayvan robotunda kendisine has özellikleri olduğunu belirten Japon firma, ürettiği hayvanların sahibinin duygularını çok iyi bir şekilde anladığını ifade etti. Aynı zamanda üretilen bu hayvan robotların tıpkı bir köpek gibi havladığını veya üretilen hayvan kedilerin ise tıpkı bir kedi gibi miyavladığını belirten Japon firması, sahibinin sesine göre havladığını belirtti. Japon firması Hasbo üretilen bu ürünün evinde tek başına yaşayan yaşlılar için üretildiğini belirtti. Bununla beraber robot sevildiğini de fark ederek ona göre tepki verdiğini belirten Japon firması Hasbo, ürettiği bu duygu yüklü robotlarla oldukça ilgi çekecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir