Ana Sayfa / YAŞAM / Terör Örgütü FETÖ’ye İlişkin Soruşturmalar Halen Sürmekte

Terör Örgütü FETÖ’ye İlişkin Soruşturmalar Halen Sürmekte

Fetullah Gülen’in lideri olduğu terör örgütü FETÖ’ye 15 Temmuz darbe girişiminden beri operasyonlar sürmekte. FETÖ/PYD ile mücadele etmenin ne kadar zorlu bir süreç olduğunu belirten Vali Güven, operasyonlara yönelik yapılan açıklamalara netlik getirdi;

15 Temmuz darbe girişiminde vatandaşlarımıza silah doğrultan, kahraman askerlerimizi silahla vuran ve de Türkiye’nin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi binasını bombalayan FETÖ/PYD’ye yönelik operasyonlar halen sürmekte. Yapılanmanın çok gizli bir yapılanma olduğu için bir anda bütün FETÖ/PYD örgüt üyelerinin silinemeyeceğini belirten Vali Dirim, 15 Temmuz darbe girişiminde ki kahraman vatandaşlarımızdan da övgü dolu sözler ile bahsetti. Vatandaşlarımızın silah karşısında hiçbir şekilde boyun eğmediğini ve de dimdik bir duruş sergileyerek vatanı, bağımsızlığı için FETÖ’ye karşı amansız bir mücadele verdiğini belirten Vali Dirim, FETÖ’ye yönelik operasyonların ve de soruşturmaların da halen sürmekte olduğunu belirterek sözlerine devam etti. Aynı zamanda birçok FETÖ/PYD üyelerinin ise halen aranmakta olduğunu belirten Vali Dirim, çalışmaların halen sürdüğünü de belirtti. Halen FETÖ/PYD örgütüne yönelik tamamlanması gereken çalışmaların olduğunu belirten Vali Dirim, örgütün hem yerel hem de hem de yerel olmayan birçok bağlantısının halen bulunduğunu belirtmekle beraber çalışmaların sürmekte olduğunu da belirtti.

Ömer Halisdemir’in Ailesine Tazminat Davası Açıldı

Geçtiğimiz günlerde kahraman askerimiz Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Semih Terzi ailesinin kendisine tazminat davası açtığını ifade etti. Hasan Hüseyin Halisdemir’de gelen tazminat davasına karşın bir tazminat davası açtığını ve de davadan gelecek parayı da kuruşu kuruşuna Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağışlayacağını ifade eden kahraman askerimizin koca yürekli babası Hasan Hüseyin Halisdemir, gelen davaya karşın geri adım atmadı. Kahraman askerimiz bilindiği üzere şehadet şerbetinden içmiş ve de vatani görevini tam anlamıyla yerine getirmek için bir saniye bile düşünmeden şehit olmuştur. Şehit asker Ömer Halisdemir, darbeci general Semih Terzi’yi öldürdükten sonra dakikalarca ateşe tutulmuş ve de vücudundan onlarca mermi çıkarılmıştı. Bu kahraman askerimiz Ömer Halisdemir için birçok kişi yeni doğan bebeğine Ömer ismini verdi ve de birçok mahalle ve sokak isimleri de Ömer Halisdemir olarak değiştirildi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir