Ana Sayfa / EĞİTİM / Time dergisi dünyanın en etkili 100 ismini açıkladı RTE listede yerini aldı

Time dergisi dünyanın en etkili 100 ismini açıkladı RTE listede yerini aldı

Time’ın listesi, öncüler, titanlar, sanatçılar, liderler ve ikonlar olmak üzere 5 ayrı kategoride hazırlandı. ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, gibi isimlerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde tek Türk olarak yerini aldı.

Liderler bölümünde Almanya Başbakanı Angela Merkel 8. kez Time listesine girerek rekora doğru koşuyor. ABD’de başkanlık yarışının 4 adayı Hillary Clinton, Bernie Sanders, Donald Trump ve Ted Cruz da listede yer alan siyasetçiler arasında yerini buldu.

İkonlar kategorisinde şarkıcı Adele, Jamaikalı atlet Usain Bolt, Meksikalı usta yönetmen Alejandro González Iñárritu, bu yıl Oscar ödülünün peşinde uzun süre koşan ve sonunda kazanan aktör Leonardo DiCaprio gibi bilindik isimler yer aldı.

Papa Françesko, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Apple CEO’su Tim Cook da titanlar kategorisinde Time Dergisi’nin dünyanın en etkili 100 kişisi listesine girmeyi başardı. Sanatçılar kategorisinde ise Aktris Charlize Theron ve Amerikan rapçi Kendrick Lamar listeye girenler arasında yer alıyor.

Öncüler arasında ise bir televizyon programında trans kadın olduğunu açıklayarak gündeme oturan başarılı dekatlet ve medyatik iş kadını Caitlyn Jenner’e yer verildi. IŞİD tarafından esir olarak tutulan ve seks kölesi olarak kullanılan Nadia Murad da bu kategoride listeye girerek ilkleri gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir