Ana Sayfa / YAŞAM / Trump Islam Karıştı

Trump Islam Karıştı

Amerika Başkanlık Seçimleri yaklaşırken adaylardan Donald Trump’ın kampanya görevlilerinin sosyal medya platformları da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda İslam karşıtı mesajlar yayınladığı, ırkçı paylaşımlarda bulundukları ve şiddet yanlısı davranışlara eğilimli oldukları tespit edildi. Kampanya çalışanlarının en az 7’si adına tespit edilen bu duruma dahil olan kişi sayısının daha da fazla olabileceği gündeme geldi.

Amerika Başkanlığı için mücadele sürüyor. Bilhassa Hilary Clinton ve Donald Trump arasındaki kızışmanın şiddetlendiği son dönemlerde Donald Trump’ın seçim kampanyası çalışanlarına dair bir haber gündemde gerginliğe yol açtı.

Donald Trump’ın kampanyalarının yürütülmesi işinden sorumlu olduğu bilinen en az 7 kişinin ırkçı, İslam karşıtı ve şiddete eğilimli paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı. Siyahi kişilere hakarette bulunan bu kişiler, İslamofobi’nin yaygınlaşmasına yönelik de paylaşımlarda bulunduklarına yönelik iddialar Amerika gündeminde bugün sıkça yer aldı.

Amerika Birleşik Devletlerinde Müslümanların haklarını savunan ve koruyan en kapsamlı sivil toplum örgütü olarak tanınan Amerika-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), bir beyan yayımladı ve Trump’ın kampanyasında görev yapmakta olan bu kişilerin işlerinin sonlandırılarak görevden ihraç edilmelerine dair talepte bulundu.

CAIR’den sunulan açıklamada tüm bunların yanı sıra kampanyasına ırkçı kişileri toplayan bağnaz görüşlerini tekrardan göz önünde bulundurarak gerekli düzenlemelerde bulunulması için Trump’a ilgilş konulara yönelik çağrıda bulunuldu.

Trump’ın ise bu durum karşısında nasıl tepki vereceği ve müdahale edip etmeyeceği ise büyük merak konusu oldu. Detayların önümüzdeki günlerde açığa çıkacağı tahmin edilirken bu durum Trump’ın seçimlerde bir darbe almasına sebep olabilir.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir