Ana Sayfa / GÜNDEM / TSK Suriye Çobanbey’e girdi

TSK Suriye Çobanbey’e girdi

Suriye’deki terör tehditlerine karşı gerçekleştirilen harekatta TSK’ya ait zırhlı araçlar, Suriye Çobanbey’e girdi. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)’ya destek vermek için Suriye’ye giren TSK ÖSO’ya verdiği desteği sürdürüyor.

 

Daha önce İŞİD’in elinde bulunan Çobanbey ilçesi, artık ÖSO’nun kontrolünde. Son zamanların en sıcak çatışma bölgelerinden olan Çobanbey’e TSK giriş yapmış durumda. Terör güçlerine karşı bir askeri denge oluşturarak ÖSO’ya destek vermek maksadıyla Fırat Kalkanı harekatını başlatmıştı. Öncelikle Cerablus’da yaşanan sıcak çatışmanın ardından Çobanbey’de de yakın zamanda çatışma olması bekleniyor. ÖSO, Cerablus’tan Ceraplus’un en güneyine kadar ki kısımı terör örgütlerinden temizlemişti.

 

PYD’YE DESTEK ABD’DEN GELİYOR!

PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye destek verdiğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. PYD yine son yaptığı operasyon yerlerine ABD bayrağı dikerek, kendilerine koruma kalkanı oluşturdu. TSK ise hiçbir durumu göz ardı etmeden kendisine yapılan bütün saldırılara misliyle karşılık veriyor. Türkiye’nin ise Suriye’ye yönelik ÖSO (Özgür Suriye Ordusu)’na desteği Fırat Kalkanı harekatı çerçevesinde halen sürmekte.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir