Ana Sayfa / YAŞAM / TSK’dan Fırat Kalkanı Operasyonuna İlişkin Bilgilendirme Niteliğinde Açıklama Geldi

TSK’dan Fırat Kalkanı Operasyonuna İlişkin Bilgilendirme Niteliğinde Açıklama Geldi

Fırat Kalkanı Operasyonu’nda Türkiye’nin sınır illerinde yaşayan vatandaşlarının daha refahlı bir şekilde hayat sürebilmesi için bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri, operasyonun 37. gününde çeşitli açıklamalarda bulundu. İŞİD militanlarına vurulan büyük darbe hakkında açıklamada bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri bütün vatandaşların dikkatini vermesi gereken açıklamalarda bulundu;
Fırat Kalkanı Operasyonu’nda Özgür Suriye Ordusu’na destek vererek İŞİD’den birer birer terör yoluyla aldığı köyleri ele geçiren kahraman askerler bu gün çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu gün DAEŞ üyesi olduğu tespit edilen toplam da 50’yi aşkın DAEŞ militanına toplamda 160’ı aşkın mermi atıldığını belirten Türk Silahlı Kuvvetleri, DAEŞ’e bu gün büyük bir darbe vurdu. İŞİD militanlarını birer birer imha eden Türk Silahlı Kuvvetleri, operasyon kapsamında büyük başarılara imza atmış durumda. Ülkelerin refahını bozarak ülkelerde terör faaliyeti yaran İŞİD’e darbe vurabilmek için Özgür Suriye Ordusu ile aynı amaçta yol alan Türk Silahlı Kuvvetleri, İŞİD’i adeta köşeye sıkıştırdı. Sivil halka tuzaklar kurarak, canlı bombalar ile ülkeye sızıp birçok vatandaşın ölümüne sebep olan İŞİD, artık Türkiye’den yavaş yavaş uzaklaştı. Operasyon sonucunda zaman zaman şehitlerimiz olsa da bu şehitlerimizin isimleri tarihe altın harflerle yazılacak ve de şehit ailelerine de sınırsız destek sağlanacağını belirten yetkililer, vatan sağ olsun dedi.

Bu Gün Operasyon Sonucunda Şehit Verilmedi

Gün içerisinde verilen şehitlerin hepsinin muhalif askerlerden olduğunu belirten Türk Silahlı Kuvvetleri, 15’i aşkın askerin de yaralı olarak döndüğünü belirtti. Muhaliflerin desteğinin İŞİD’i alt etmekte büyük önem taşıdığını ve de çatışmaların ilk günkü yoğunlukta sürdüğünü belirten Türk Silahlı Kuvvetleri, vatanını korumak adına bu davaya baş koydu ve de İŞİD Türkiye’den tam anlamıyla atılmadığı sürece de bu operasyonun bitmeyeceğini açıkladı. Hain terör örgütü İŞİD’e ise göz açtırmayan Türk Silahlı Kuvvetleri ile muhalif ordular, her gün İŞİD’in kanlı bir şekilde ele geçirdiği köyleri birer birer almakta. İŞİD ise Türkiye ve de muhalif ordularına halen direnmekteyken, son zamanlarda verdiği kayıplar neticesinde adeta köşeye sıkışmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir